Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Ślub, Biuro Ochrony Dożynek i mobilna wieża widokowa. Pogrzebień gości całą gminę [ZDJĘCIA, LIVE]

15.09.2019 16:04 | 0 komentarzy | mad

To Łańce w gminie Kornowac rozpoczęły tegoroczny maraton dożynkowy w powiecie raciborskim. Teraz nadszedł czas na gminne święto plonów, które w tym roku organizuje Pogrzebień.

Ślub, Biuro Ochrony Dożynek i mobilna wieża widokowa. Pogrzebień gości całą gminę [ZDJĘCIA, LIVE]
Bryczkę, w której zasiedli starostowie dożynek wspólnie z wójtem Grzegorzem Niestrojem powoził kornowacki hodowca koni Szymon Kampka.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starostami dożynek zostało małżeństwo Maria i Wojciech Kraskowie. Na co dzień prowadzą gospodarstwo. Mają 100 hektarów pola, na którym uprawiają pszenicę i kukurydzę, zajmują się również produkcją mleczną. Pan Wojciech po raz drugi pełnił funkcję starosty, jego żona debiutuje w tej roli.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła. Po południu przez wioskę przejechał barwny korowód dożynkowy. A pomysłów załóg w udekorowaniu pojazdów jak zwykle nie brakowało.

Co jeszcze w programie pogrzebieńskiego święta plonów? O 16.00 rozpoczęła się część artystyczna. Kolejno na scenie prezentują się: Tomek Coral i Rzuchowanki, Jerzy Kryszak, Mirek Jędrowski oraz Jambo Africa. Impreza odbywa się na terenie Oratorium Młodzieżowego.

Za pośrednictwem Facebooka transmitowaliśmy przejazd korowodu przez wioskę: 

Szersza relacja wkrótce na łamach „Nowin Raciborskich”.

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.