Piątek, 15 listopada 2019

imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

RSS

Gospodarstwo Renaty Wiesner z Bieńkowic w finale konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

22.05.2019 13:46 | 0 komentarzy | ż

Gospodarstwo rolne Renaty Wiesner z Bieńkowic w gminie Krzyżanowice wygrało regionalny etap organizowanego przez KRUS XVII Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".

Gospodarstwo Renaty Wiesner z Bieńkowic w finale konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Etap regionalny konkursu rozstrzygnięto w zabytkowych wnętrzach historycznej części Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Patronat nad tą częścią wojewódzkiego konkursu objął Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. Nagrody wręczał gospodarz miejsca, wicewojewoda śląski, Robert Magdziarz. Oprócz cennego sprzętu i narzędzi do gospodarstwa domowego, nagrodą były zdjęcia ze słynnego westybulu katowickiego urzędu.

Wskaźniki pokazują, że w latach 2017-2018 województwo śląskie stało się tym obszarem, gdzie do wypadków w rolnictwie dochodzi najrzadziej na terenie kraju. Osiągnięty wynik jest skutkiem systematycznej wieloletniej pracy instytucji zajmujących się rolnictwem: m.in. ODR, ARiMR-u. KRUS-u, PiP-u zwiększających stan świadomości i wiedzy zajmujących się rolnictwem.

Pani Renata Wiesner gospodarzy na powierzchni 2,6 hektara. Od 20 lat prowadzi hodowlę kurcząt. W ciągu roku jest w stanie wyhodować 6 rzutów kurcząt, po 70 tys. sztuk w jednym rzucie. Kurnik posiada w pełni zautomatyzowany system karmienia, pojenia, utrzymania temperatury i monitoringu.

Drugie miejsce przyznano państwu Annie i Piotrowi Mikołajczykom z miejscowości Czechowice-Dziedzice w powiecie bielskim. Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo pani Barbary Waleczek z miejscowości Mnich w powiecie cieszyński.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. ż