Wtorek, 21 stycznia 2020

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

OSP Gamów ma najmniejszy wóz bojowy na świecie [Dożynki 2018]

09.09.2018 12:20 | 0 komentarzy | ma.w

Trzy pokolenia gamowian przejechały i przeszły w korowodzie dożynkowym przez wieś w powiecie raciborskim. Od rolników na traktorach z lat 50-tych ubiegłego wieku po dzieci m.in. w zabawkowym, strażackim wozie bojowym. Korowód poprzedził uroczystości w miejscowym kościele.

OSP Gamów ma najmniejszy wóz bojowy na świecie [Dożynki 2018]
Syn Łukasza Komorka zasiadł za kierownicą małego wozu bojowego OSP Gamów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Starostami gamowskiego żniwnioka wybrano Reginę Wilczok i Piotra Strzedułę - jednych z mniejszych rolników we wsi, gdzie największe gospodarstwa należą do rodzin: Musioł, Pendziałek i Wilczok. Jakie były żniwa 2018 w okolicy? - Całkiem niezłe. Zboża dobrze obrodziły - ocenił P. Strzeduła. Para starostów niosła owoce i chleb z piekarni w Raciborzu, bo w Gamowie nie ma już piekarza.

Koroną dożynkową, która powstała w KGW, zaopiekowały się: Małgorzata Jegliczka, Wiktoria Holeczek, Nanda Kampik i Martina Herud.

Wyróżniały się zabytkowe już, ale wciąż sprawne ciągniki. Jednym z nich jechał Robert Cycon i pięcioletnia Marcelina. Na czele, motorem 125 znalazł się Łukasz Komorek, którego tato dosiadł traktor MAN-a, a synek kierował zabawkowym wozem bojowym OSP Gamów.