Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Kalendarz imprez dożynkowych w powiecie raciborskim

23.08.2018 13:00 | 0 komentarzy | mad

Zebraliśmy informacje o korowodach, mszach i zabawach, którymi raciborszczyzna będzie żyć przez najbliższe tygodnie.

Kalendarz imprez dożynkowych w powiecie raciborskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25 – 26 sierpnia

Krowiarki – dożynki wiejsko-parafialne

Świętowanie rozpocznie się o godzinie 19.00 zabawą taneczną z DJ Daniels w Zielonym Centrum w Krowiarkach. Dzień później o 10.30 odprawiona zostanie msza święta w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wymarsz korowodu zaplanowano na 14.15; wyruszy spod sklepu Delikatesy Centrum (obok kościoła) i kierować się będzie w stronę Zielonego Centrum. W programie koncert Raciborskiej Orkiestry Dętej Plania, występy dzieci i młodzieży, pokaz dziecięcej drużyny pożarniczej z OSP Gamów, olimpiada na wesoło dla dzieci i dorosłych, zabawy z wesołym Kubusiem Puchatkiem oraz potańcówka z zespołem Duet – Alicja i Krzysztof Gabor. Ponadto malowanie buzi, pokaz skręcania baloników, wielkie bańki mydlane, dmuchany zamek oraz stoiska gastronomiczne.

Krzanowice – dożynki powiatowe

Impreza rozpocznie się 25 sierpnia o godzinie 18.00 występem artystycznym dzieci, wokalistów Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS z Pietraszyna oraz tria smyczkowego Apasionato. Następnie o 19.00 na scenie pojawi się gwiazda muzyki disco polo – DOXXX. Na 20.30 przewidziano zabawę taneczną z DJ, w przerwie około godz. 21.30 – występ kabaretowy aktorów Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS. Dzień później, czyli 26 sierpnia o godzinie 10.30 w kościele św. Wacława w Krzanowicach odprawiona zostanie uroczysta msza dożynkowa. Wymarsz korowodu zaplanowano na 13.30 z ul. Długiej w Krzanowicach. Ponadto w programie koncert zespołu Zbóje, Mirka Jędrowskiego czy występ kabaretu Krzanowickie Omy i Opy.

Krzyżanowice – dożynki wiejsko-parafialne

Uroczystości zainaugurowane zostaną 25 sierpnia zabawą taneczną z zespołem Duo Gold. Zaplanowano ją na godzinę 19.00 przy placu na ulicy Wyzwolenia 1. Dzień później, czyli w niedzielę świętowanie rozpocznie zbiórka uczestników procesji u państwa Organiściak (godzina 10.15), następnie odbędzie się uroczysta msza dożynkowa w kościele św. Anny, zaplanowano ją na 10.30. Na 14.00 z kolei przewidziano wymarsz korowodu dożynkowego spod kościoła wraz z orkiestrą dętą. Dalsze uroczystości odbędą się przy ulicy Wyzwolenia 1. Przygotowano występ zespołu Uśmiech, koncert Karoliny i Adama Krawczyków (gwiazdy TVS Silesia), pokaz taekwondo, biesiadę w wykonaniu Teresy Szulc oraz koncert gwiazdy wieczoru grupy Blue Party. Na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z DJ. Oprawę artystyczną zapewni Tomasz Coral. W ramach wydarzenia nie zabraknie również dodatkowych atrakcji. – Zapewniamy kołacz dożynkowy, jak również bogatą ofertę gastronomi – podkreślają organizatorzy.

Nowa Wioska, Owsiszcze – dożynki wiejsko-parafialne

Na sobotę zaplanowano zabawę przy świetlicy w Owsiszczach, natomiast w niedzielę odbędzie się msza święta w kościele pw. Najświętszego SPJ. Korowód dożynkowy wyruszy o godzinie 14.00 z ul. Wojska Polskiego.

Rudnik – dożynki parafialne

Dożynki w Rudniku potrwają dwa dni, rozpoczną się 25 sierpnia i w ten dzień o godzinie 18.00 przewidziano zabawę taneczną z zespołem Michell. W niedzielę o godzinie 10.30 odbędzie się msza święta, o 14.00 natomiast wyruszy korowód dożynkowy od ul. Starowiejskiej (dom p. Mrowiec). W programie dodatkowe atrakcje w tym występ gwiazdy wieczoru Janiny Libery. Później czeka nas zabawa taneczna z zespołem Michell.

26 sierpnia

Rzuchów – dożynki wiejsko-parafialne

Dożynki w Rzuchowie odbędą się 26 sierpnia i rozpoczną się mszą świętą o godzinie 9.15 w kościele pw. św. Krzysztofa (ul. Lęgów 2). O 15.00 zaplanowano dalszą część zabawy przy GOK-u w Kornowacu. W programie m.in. występ zespołu Rzuchowianki czy Tomka Corala.

Zabełków – dożynki parafialne

W ramach świętowania zaplanowano mszę świętą dziękczynną. Odprawiona zostanie w kościele pw. św. Jadwigi o godzinie 10.00.