Sobota, 14 grudnia 2019

imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

RSS

OPOLAGRA – nowe trendy w rolnictwie

19.06.2018 13:58 | 0 komentarzy | eos

Pokazy polowe i jazdy testowe połączone z prezentacją możliwości najnowszych modeli ciągników we współpracy z różnymi maszynami zielonkowymi, widowiskowy międzynarodowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych, zastosowanie automatycznej dokumentacji prac polowych, wykorzystanie dronów w rolnictwie oraz wystawa zwierząt połączona z pokazem czempionów – to zaledwie kilka atrakcji tegorocznej 15. Wystawy Rolniczej OPOLAGRA zorganizowanej już po raz 9. na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

OPOLAGRA – nowe trendy w rolnictwie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

OPOLAGRA należąca do najważniejszych wydarzeń branżowych na południu Polski, skupiła na 40 ha powierzchni wystawienniczej ponad 400 wystawców z kraju i z zagranicy prezentujących najnowsze maszyny, urządzenia i inne produkty niezbędne w gospodarstwie, na roli i w hodowli. Ponadto ekspozycja była okazja do poznania nowych technologii w rolnictwie, jednocześnie dostarczając wiedzy w stosowaniu ich w praktyce. Piękna pogoda sprzyjała dużemu zainteresowaniu ekspozycją, stąd liczna grupa osób odwiedzających OPOLAGRĘ, zainteresowanych nowinkami w branży rolniczej.

Od czterech lat na wystawie pod Opolem obecny jest Rolpol z Nowej Cerekwi – dealer na województwo opolskie i dolnośląskie, miniładowarek fińskiej firmy AVANT. Wielofunkcyjne maszyny sprawdzają się w rolnictwie, ale też w ogrodnictwie, firmach komunalnych, stadninach koni. AVANT oferuje ponad 160 rożnego rodzaju narzędzi wymiennych, począwszy od wiertnic poprzez chwytaki do balotów, po podajniki do kiszonki. – Dzięki swej wszechstronności, niewielkim gabarytom i masie, a przy tym mocnemu udźwigowi i silnikowi Kubota, ładowarki posiadają dużą moc i możliwość pracy na niewielkich, ciasnych powierzchniach. Dlatego świetnie sprawdzają się w firmach projektujących ogrody, wąskich stajniach i oborach również starszego typu – zapewnia Paweł Balcer z firmy Rolpol.

Podczas trwającej trzy dni OPOLAGRY odbyła się Ślaska Wystawa Bydła Hodowlanego. Możliwość podziwiania prezentowanych tam zwierząt, a także sposobność poznania obecnych trendów w hodowli, to okazja do poszerzenia wiedzy i doświadczeń niezbędnych w każdym specjalizującym się w tej dziedzinie gospodarstwie.