Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Dożynki 2017. Kalendarz imprez dożynkowych na raciborszczyźnie

18.08.2017 19:00 | 0 komentarzy | żet, eos, ma.w

Zebraliśmy informacje o korowodach, mszach i zabawach, którymi rolnicza część raciborszczyzny będzie żyć przez najbliższy miesiąc.

Dożynki 2017. Kalendarz imprez dożynkowych na raciborszczyźnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20 sierpnia

Bolesław – dożynki parafialne

O godz. 10.00 msza św. dziękczynna, o godz. 14.00 korowód spod OSP na boisko. W programie m.in. występy dzieci z miejscowego przedszkola, szkoły i świetlicy, występy bolesławskiej grupy artystycznej, atrakcje kulinarne w tym pieczony świniak oraz gry i konkursy o charakterze żniwnym dla dzieci i dorosłych, zabawa taneczna. Dodatkowo: w sobotę, 19 sierpnia – Magic Show Don Carlos (iluzjonista) oraz zabawa taneczna.

Cyprzanów – dożynki wiejskie

Korowód przez wioskę wyruszy po mszy dożynkowej, która odprawiona zostanie o godz. 12.00. Dożynkowicze przejadą na boisko gdzie będzie można obejrzeć występy cyprzanowskiej Pozytywki oraz mecz miejscowej drużyny. – Nastawiamy się na udane spotkanie integracyjne naszych mieszkańców – informuje sołtyska Maria Palisa.

Maków – dożynki wiejskie

O godz. 9.30 zostanie odprawiona msza dożynkowa. – Mamy za co dziękować – podkreśla urodzaj okolicznych pól sołtys Antoni Gincel. Na godz. 13.45 zaplanowano zbiórkę korowodu przy ul. Staszica (droga do Eko-Okien). O godz. 14.45 ma rozpocząć się w Zielonym Centrum festyn z udziałem atystów z MDK Racibórz, duetem skrzypaczek oraz orkiestrą dętą. Nie zabraknie nocnej zabawy tanecznej.

Roszków – dożynki parafialne

O godz. 10.00 msza św., następnie o godz. 14.30 przemarsz korowodu spod kościoła ulicami wsi pod świetlicę. Po części oficjalnej m.in. występy dzieci i roszkowskiego kabaretu, o godz. 19.00 – koncert zespołu ABBA – Retor, a na zakończenie zabawa taneczna. Dodatkowo: w sobotę, 19 sierpnia o godz. 20.00 – zabawa taneczna.

27 sierpnia

Kobyla – dożynki wiejskie

O godz. 11.00 msza św., następnie festyn dożynkowy przy Domu Kultury w Kobyli. W programie występy dzieci, zespołu Kobylanki, pań z Dzimierza, a o 19.00 zabawa taneczna.

Krowiarki – dożynki wiejskie

Biesiadowanie zaplanowano na sobotni wieczór, a w niedzielę do kościoła ruszy pieszy korowód spod remizy. Pobliski Amandów planuje integracyjne ognisko by uczcić święto plonów. W tę niedzielę swego żniwnioka będą miały również Żerdziny.

Łańce – dożynki wiejskie

O godz. 10.30 msza św. w Kościele w Pstrążnej, o godz. 14.30 korowód dożynkowy przejdzie pod GOK w Łańcach. Powitanie gości dożynkowych, w programie: animacje dla dzieci z firmą LiluPlay, zamek dmuchany, występ zespołu „Novi”, zabawa taneczna przy muzyce DJ.

Rudnik – dożynki gminne

Msza święta o godz. 11.00. Po mszy obiad dla zaproszonych gości.

O godz. 14.00 spod dawnego PGR-u wyruszy korowód, który ulicami Sylwestra i Mickiewicza dotrze do Gminnego Centrum Informacji. Tam od godz. 15.00 występy utalentowanej młodzieży, zespołu B.A.R. oraz zabawa taneczna.

Sławików – dożynki wiejsko-parafialne

Dożynki organizuje sołectwo Lasaki. Korowód zbierze się w Lasakach i przejedzie do kościoła w Sławikowie, gdzie o godz. 10.30 zostanie odprawiona msza święta. O godz. 15.00 w kaplicy w Lasakach zostaną odprawione nieszpory. Zabawa po nabożeństwie.

Tworków – dożynki wojewódzkie, powiatowe i gminne

O godz. 11.00 msza św. dziękczynna, ok. godz. 14.20 – korowód. W programie m.in. koncert Orkiestry Dętej z Seeshaupt, występ zespołów „Uśmiech” i „Tworkauer Eiche”, występ satyryka Kabaretu Rak Grzegorza Poloczka i koncert Kamila Bednarka, a na zakończenie zabawa taneczna. Dodatkowo: w sobotę, 26 sierpnia – występy dzieci z Tworkowa, koncert Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice, Magic Show Don Carlos (iluzjonista), występ Mirosława Szołtyska i zabawa taneczna.