środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Nabór wniosków o wsparcie finansowe dla rolników na Obszarach Szczególnie Narażonych

18.01.2016 18:41 | 0 komentarzy | ż

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Racibórz na wniosek Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że rolnicy których gospodarstwa położone są na obszarach OSN (Obszarach Szczególnie Narażonych), mogą składać w oddziałach regionalnych ARiMR, w terminie od dnia 10 lutego do 10 marca 2016 r, wnioski o wsparcie finansowe inwestycji mających na celu ograniczenie przedostawania się do środowiska naturalnego związków azotu pochodzenia rolniczego.

Nabór wniosków o wsparcie finansowe dla rolników na Obszarach Szczególnie Narażonych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wsparcie będzie przyznawane na realizację inwestycji związanych z dostosowaniem gospodarstwa do wymagań dotyczących warunków przechowywania:

  • nawozów naturalnych wyprodukowanych w gospodarstwie,
  • pasz soczystych – pomoc na inwestycje związane z zapewnieniem właściwych warunków przechowywania pasz soczystych, może być przyznana wyłącznie młodemu rolnikowi.

Dodatkowo będzie można otrzymać dofinansowanie na doposażenie gospodarstwa w urządzenia do aplikowania nawozów naturalnych.

Szczegółowe informacje na temat wsparcia znajdują się na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl.

źródło: raciborz.pl