Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Młodzi rodzice skarżą się na brak dziecięcej urazówki i laryngologii

21.05.2014 17:25 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 18:00

- Chcemy rozwijać nasze miasto, a nie dbamy kompletnie o młodych rodziców i ich dzieci - twierdzi raciborski radny Michał Fita.

Młodzi rodzice skarżą się na brak dziecięcej urazówki i laryngologii
Radny Michał Fita popiera działania zmierzające do otwarcia oddziału paliatywnego w raciborskim szpitalu. Chciałby jednak, aby oferta raciborskiej lecznicy była atrakcyjna również dla młodego pokolenia.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Osobiście uważam, że skoro wspieramy raciborski szpital finansowo, to jako radni powinniśmy mieć wpływ na politykę szpitala. Jeśli nie formalnie, to chociaż kuluarowo - powiedział w czasie środowego (21.05.14) posiedzenia miejskiej komisji oświaty radny Michał Fita. Do radnego często docierają sygnały od młodych rodziców, którzy narzekają na brak specjalistycznych oddziałów dziecięcych w raciborskiej lecznicy, m. in. dziecięcej urazówki i laryngologii.

- Chcemy rozwijać nasze miasto, a nie dbamy kompletnie o młodych rodziców i ich dzieci. Brakuje nam myślenia o nich, równowagi pomiędzy działaniami podejmowanymi na rzecz osób starszych i młodych. Dobrze byłoby, gdybyśmy faktycznie dali wyraźny sygnał: chcemy, żeby ten szpital obsługiwał wszystkich mieszkańców naszego miasta, również tych najmłodszych. Trzeba dodać, że pediatrię mamy naprawdę super - powiedział.

Radna Krystyna Klimaszewska i radny Witold Ostrowicz tłumaczyli, że sytuacja, w której znajduje się służba zdrowia nie ułatwia dyrektorowi szpitala zarządzania lecznicą. - NFZ nie zwiększa kontraktów, a procedury co roku są niżej wyceniane - powiedział radny Ostrowicz. Wiceprezydent Ludmiła Nowacka dodała, że aby kontraktować pewne usługi trzeba mieć odpowiednią bazę i kadrę, a tej może w szpitalu brakować. Poza tym szpital jest rejonowy, a nie wojewódzki. - Zmiany w służbie zdrowia leżą poza naszymi kompetencjami - zakończyła dyskusję wiceprezydent.

Czytaj również: Radnych irytyuje, że tylko Racibórz dopłaca do szpitala

Ludzie:

Krystyna Klimaszewska

Krystyna Klimaszewska

Radna Gminy Racibórz

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Witold Ostrowicz

Witold Ostrowicz

Były radny miasta Racibórz.