Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Odra 16 maja: Buków, Krzyżanowice, Chałupki, Racibórz [FOTO, VIDEO]

16.05.2014 21:19 | 7 komentarzy | żet, OQL

Poziom wody w Odrze, choć alarmowy, wciąż jest zbyt niski, aby woda zaczęła przelewać się przez grodzie Polderu Buków.

Odra 16 maja: Buków, Krzyżanowice, Chałupki, Racibórz [FOTO, VIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Czy grozi nam powódź?

- Na terenie placu budowy zbiornika doszło do przesiąkania wału. Zostało to zabezpieczone. Byliśmy jeszcze na oględzinach w Ligocie, gdzie na wyrobiskach żwirowych zabezpieczenia są troszeczkę obniżone, ale na chwilę obecną nic tam nie zagraża, jeżeli nie będzie padało, nie będzie większego poziomu wód, to nie powinno się nic stać - powiedziała nam zastępca wójta Lubomi Maria Fibic w Bukowie.

Przy grodziach Polderu Buków spotkaliśmy mieszkańców okolicznych wsi a także pracownika RZGW w Gliwicach. - Poziom wody w Odrze, choć alarmowy, wciąż jest zbyt niski aby woda zaczęła przelewać się przez grodzie polderu - powiedział nam.

Zarówno w Bukowie, jak i w Krzyżanowicach, Chałupkach i Raciborzu, wszędzie tam gdzie wybraliśmy się z aparatem i kamerą spotykaliśmy mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy na własne oczy chcieli przekonać się jak przedstawia się sytuacja na Odrze.

O aktualnym poziomie wód na Odrze informujemy w arykule: Odra przekroczyła stan alarmowy we wszystkich punktach [aktualizacja].