Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Jubileusz 30-lecia SP 15

16.05.2014 15:15 | 0 komentarzy | żet

W latach swojej świetności w "piętnastce" uczyło się 2500 dzieci. Dzisiaj do szkoły uczęszcza niewiele ponad 700 uczniów... "Najfaniejsza szkoła w Raciborzu" świętuje swój jubielusz.

Jubileusz 30-lecia  SP 15
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Gdyby nie szlify zdobyte w tej szkole, nie byłbym tym kim dzisiaj jestem - powiedział w czasie uroczystości poświęconej 30-tym urodzin Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu jej były dyrektor, a obecny prezydent Mirosław Lenk. Tysiące absolwentów "piętnastki" do dziś darzy szkołę wielkim sentymentem, o czym może świadczyć jej zwycięstwo w ubiegłorocznym plebiscycie na "Najfaniejszą szkołe w Raciborzu".

W uroczystości poświęconej jubieluszowi istnienia szkoły w Domu Kultury "Strzecha" wzięli udział politycy samorządowi z miasta i powiatu raciborskiego, urzędnicy, nauczyciele i uczniowie, a także śląski kurator oświaty Stanisław Faber. Nie zabrakło również byłych dyrektorów szkoły: Edmunda Stefaniaka i Wiesławy Marchwiak.

Podziękowania i gratulacje przyjmował obecny dyrektor "piętnastki" Andrzej Ciesielski. Razem z wicedyrektor Joanną Paszkowską i wicedyrektor Kamilą Kubik podziękował osobom, które od lat wspierają szkołę: Mirosławowi Lenkowi, Ludmile Nowackiej, Michałowi Szepelawemu, Sławomirowi Szwedowi, a także mecenasom szkoły - Janowi Rumplowi, Mirosławowi Bajerowi, Jarosławowi Muzyce, Alfredowi Chrobokowi i Ryszardowi Bortelowi.

Po przemówieniach, kwiatach i prezentach przyszedł czas na przedstawienie... Było o tyle ciekawe, że prócz uczniów, wzięli w nim udział również nauczyciele. Zabawna historia oscylowała wokół patrona szkoły - Jana III Sobieskiego.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.