Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Funkcjonariusze z raciborskiego więzienia szkolili kolegów z regionu

09.05.2014 10:12 | 0 komentarzy | ż

Szkolenie było prowadzone przez wykładowców z OSSW w Kulach oraz funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Raciborzu, którzy wykazali się niemałą wiedzą w zakresie taktyki i techniki interwencji.

Funkcjonariusze z raciborskiego więzienia szkolili kolegów z regionu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dniach 24-25.04.2014 w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się szkolenie z zakresu taktyki i techniki interwencji. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze działu ochrony tamtejszej jednostki, oraz zaprzyjaźnione grupy konwojowe, m. in. z Cieszyna i Bielska – Białej. Szkolenie było prowadzone przez wykładowców z OSSW w Kulach oraz funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Raciborz, którzy wykazali się niemałą wiedzą w zakresie taktyki i techniki interwencji.

- Funkcjonariusze na bieżąco podnoszą kwalifikacje w tym zakresie. Uczestniczą w wielu kursach i szkoleniach z zakresu strzelectwa, walki w ręcz, taktyki przeprowadzania interwencji, czy radzeniu sobie z sytuacjami trudnymi. Funkcjonariusz powinien stale podnosić swoje kwalifikacje, by być gotowym sprostać zdarzeniom nadzwyczajnym na terenie jednostek orgaznizacyjnych jak i w życiu prywatnym, ponieważ funkcjonariuszem jest się 24 godziny na dobę - informuje ppor. Krzysztof Thym.

źródło: sw.gov.pl (tekst: ppor. K. Thym, zdjęcia: kpr. Sebastian Bajer)