Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Mona Lisa, Szołtysek i Universe rozgrzali publiczność na majówce w Nędzy

01.05.2014 22:25 | 0 komentarzy | (q)

Pani Urszula z Wilczej koło Knurowa mówi, że koncertów takich gwiazd nie mogła sobie odpuścić. - Mona Lisa i Mirek Szołtysek to absolutny hit! - pani Urszula zaznacza, że na majówce w Nędzy jest co roku. - Mamy taką swoją śląską rodzinę, więc jeżdżę wszędzie tam gdzie będzie dobra zabawa!

Mona Lisa, Szołtysek i Universe rozgrzali publiczność na majówce w Nędzy
Poseł Henryk Siedlaczek udziela wywiadu mediom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

XXI majówka w Nędzy po raz kolejny przyciągnęła publiczność z różnych stron. - Bo tu zawsze jest super! - podkreśla pani Urszula. - A poza tym, piękne tereny, same lasy, że aż miło!

Pan Henryk z żoną przyjechali aż spod Gliwic. - Słyszeliśmy w radiu o festynie majówkowym, pomyśleliśmy, że szkoda siedzieć w domu, więc przyjechaliśmy - mówią.

Państwo Katarzyna i Krzosztof z Gaszowic koło Rybnika bywają na majówce w Nędzy regularnie, ale szczególnie wspominają koncert Modern Talking. - A dziś przyjechaliśmy na Monę Lisę, jest bardzo popularna - mówią.

A pani Janina z Raciborza przyjechała na majówkę, bo jak mówi jest wielką wielbicielką śląskich szlagierów. - Często oglądam śląską listę szlagierów w telewizji i dzisiejsi wykonawcy zawsze zajmują czołowe miejsca - zapewnia pan Staszek z Nędzy i dopowiada, że prowadzący dzisiejszą majówkową biesiadę Piotr Scholz jest jego sąsiadem.

- Liczymy bardzo na pogodę, staramy się nie przejmować prognozami, liczymy na cud - śmiała się wójt Anna Iskała. - Program naszej majówki zawsze jest bardzo bogaty, dla każdego coś miłego - mówiła.

Obecny na majówce poseł Henryk Siedlaczek podkreślał, że bardzo sobie ceni imprezy organizowane na terenie naszego powiatu, a szczególnie "kultową kilkudniową majówkę w Nędzy". - To wydarzenie jest znane nie tylko w samym powiecie, ale i daleko poza jego granicami. Warto tu być - zachęcał poseł Siedlaczek.

Mona Lisa wprowadziła publiczność w Nędzy w fantastyczne nastroje. Takie hity jak "Amore", "Buzi buzi", "Bye bye kochany" śpiewali wszyscy! - Występuję w Nędzy już któryś raz i zawsze jest wspaniale. Publiczność doskonale czuję tę muzykę, odbiór jest fantastyczny! - mówiła artystka tuż przed koncertem.

Majówka w Nędzy potrwa 4 dni

Po Mona Lisie utwory ze swojej nowej płyty, ale i hity doskonale znane rzeszom fanów zaprezentował Mirosław Szołtysek.  - Uwielbiamy go. Byliśmy już na wielu jego koncertach, ale zawsze warto. Pogoda wspaniała, grill, ukochana dziewczyna obok i świetni wykonawcy. Czego chcieć więcej?! - uśmiecha się pan Mariusz z Pszowa.

Mirosław Szołtysek w Nędzy też jest nie pierwszy raz. Cieszy się, że może tu zacząć koncertowy sezon. - W Nędzy zawsze jest fantastyczna atmosfera, wspaniali ludzie i nie ma znaczenia o której się wystepuje. Przeważnie największe tłumy są pod wieczór, wtedy jest też najweselej, wiadomo o co chodzi. Ale koncerty dawałem tu już o wiele wcześniej, nawet i o 15.00 i zawsze można liczyć na wspaniałą publiczność - zapewnia artysta.

Jaką ma receptę na zdobycie serc publiczności? - Być sobą, być normalnym facetem. Normalnie rozmawiać z ludźmi, słuchać co mają do powiedzenia. Nie robić z siebie gwiazdora, bo to nudne. To co się robi trzeba zrobić z sercem, wtedy muzyka przenika w inne serca - mówi Mirosław Szołtysek.

Po wielu bisach Szołtyska, na finał pierwszego dnia majówki w Nędzy wystąpił zespół Universe, który po stracie lidera i współzałożyciela Mirka Breguły, ruszył w kolejną trasę. Zespół istniejący na rynku muzycznym juz od ponad 30 lat przypomniał w Nędzy swoje największe przeboje, m.in. "Wołanie przez ciszę", czy "Nie wiem czy to miłość".  - Zawsze bardzo chętnie odwiedzamy tereny Raciborza, a w samej Nędzy też nie jesteśmy pierwszy raz - mówił tuż przed wejściem na scenę wokalista Universe Henryk Czich.

Fot. Ewa Bialik

A kolejne dni też będą pełne atrakcji.

PROGRAM XXI FESTYNU MAJOWEGO W NĘDZY:

PIĄTEK,  02.05.2014 r.

16.00 - I Gminny Przegląd Młodych Talentów - Nędza 2014

18.00 - Koncert Bobo L.w.S

19.00 - Recital zespołu "Pompa Band"

20.30 - MEGA KONCERT ZESPOŁU WEEKEND

22.00 - Zabawa taneczna

------------------------

SOBOTA,  03.05.2014 r.

16.00 - Występ zespołu "Łężczok"

17.30 - Recital Klaudii Stabik

18.00 - Konkurs wiedzy o Gminie i Festynach - I TURA

18.30 - Koncert Jacka Silskiego

20.00 - Występ kabaretu RAK

21.30 - Konkurs wiedzy o Gminie i Festynach - II TURA

22.00 - Zabawa taneczna

-------------------------

NIEDZIELA,  04.05.2014 r.

17.00 - Koncert Dawida Kwiatkowskiego - impreza biletowana

MIEJSCE - BOISKO LKS NĘDZA.

BILETY W CENIE 5 ZŁ.