Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Kto przyszedł na otwarcie H2Ostróg dla VIP-ów

30.04.2014 19:21 | 0 komentarzy | ma.w

Samorządowcy, dyrektorzy szkół, politycy i sportowcy. Gości było 3 razy więcej niż rozesłano zaproszeń. Nawet opozycyjni radni przyszli zobaczyć jak startuje warta 30 mln zł inwestycja. Nieoficjalnie zjawił się słynny bokser i kandydat do PE - Tomasz Adamek.

Kto przyszedł na otwarcie H2Ostróg dla VIP-ów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Proboszcz z Ostroga poświęcił obiekt, a poseł Henryk Siedlaczek w przemowie podkreślił, że aquapark jest wspólnym sukcesem środowisk tworzących Racibórz. Pływał nie tylko prezydent Lenk, do wody wskoczyły także dzieci z SP 15 i młodzi reprezentanci kraju z Katarzyną Nawaryńską na czele. Firmie Borbud złożono oficjalne podziękowania za wykonaną w terminie pracę. - Mam nadzieję, że nikt nie ściemniał ale wszyscy są zachwyceni i gratulują - mówił o reakcjach zaproszonych gospodarz imprezy Mirosław Lenk. Uważa, że obiekt należy chwalić i promować tak by przyciągał do Raciborza jak najwięcej klientów.

- Aquapark był Raciborzowi niezwykle potrzebny. To rozpływane miasto w pozytywnym sensie z uwagi na bogate tradycje pływackie - stwierdził senator Adam Zdziebło. - W jedności siła, to dowód wspólnego działania i determinacji rady miasta - ocenił poseł Henryk Siedlaczek. Gratulował także wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki ale zaznaczył, że wyzwaniem dla samorządu z Raciborzu będzie utrzymać obiekt.

Z rezerwą odnoszą się do sukcesu głoszonego przez ekipę Mirosława Lenka radni opozycji w samorządzie miejskim. Na oficjalną inaugurację nie wybrał się prezes NaM Dawid Wacławczyk "bo go nie zapraszano", a Ryszard Frączek wróży przyszłorocznemu budżetowi kwotę 2 mln zł jaką będzie trzeba dołożyć do utrzymania obiektu. Ale nie wszyscy opozycjoniści opuścili inaugurację. Przyszedł Tomasz Kusy (PiS), Michał Fita (NaM) oraz niezależny Robert Myśliwy.Ludzie:

Adam Zdziebło

Adam Zdziebło

wiceminister, senator

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu

Ryszard Frączek

Ryszard Frączek

Radny Gminy Racibórz drugiej kadencji.

Tomasz Kusy

Tomasz Kusy

Radny Gminy Racibórz VI kadencji, przewodniczacy komitetu PIS w Raciborzu