Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Kultura

Rusza nowy cykl wykładów o historii ziemi raciborskiej

29.04.2014 10:56 | 1 komentarz | ż

"Życie codzienne na raciborskiej wsi w latach 1935-1939" to tytuł wykładu, który 6 maja (wtorek) w Zamku Piastowskim w Raciborzu wygłosi Paweł Newerla.

Rusza nowy cykl wykładów o historii ziemi raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz kolejny już Powiat Raciborski i Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej będą organizować spotkania dla miłośników historii ziemi raciborskiej w ramach projektu pt. "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin". Początek spotkania o godz. 17.00.

Celem projektu jest wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu naszej miejscowości. W ten nurt wpisuje się również Powiat Raciborski poprzez organizację cyklu sześciu wykładów poświęconych ważnym i ciekawym wydarzeniom z historii ziemi raciborskiej. Zwieńczeniem inicjatywy będzie publikacja zawierająca zarówno tegoroczne, jak i ubiegłoroczne wykłady.

Poniżej prezentujemy terminy i tematykę kolejnych przedwakacyjnych spotkań:

- 20 maja br., Zamek Piastowski w Raciborzu, godz. 17:00. Wykład pt. "Burzliwe życie śląskiego księcia - Felix von Lichnowsky (1814-1848)" wygłosi Leonard Fulneczek.

- 3 czerwca br. Zamek Piastowski w Raciborzu, godz. 17:00. Wykład pt. "Królewskie Gimnazjum Ewangelickie w Raciborzu - z górnośląskiej prowincji wielu wyznań i narodów do panteonu światowej nauki" wygłosi Grzegorz Wawoczny.

Źródłem finansowania projektu są środki Mniejszości Niemieckiej będące w dyspozycji Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych pochodzące z wcześniejszych dotacji Rządu Niemieckiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Fot. ratibor24.wordpress.com

Ludzie:

Leonard  Fulneczek

Leonard Fulneczek

Radny Powiatu Raciborskiego.