środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Na Jeruzalem pochowano Zofię Purol nauczyciela z Kuźni Raciborskiej

26.04.2014 13:10 | 0 komentarzy | ma.w

Znana z pracy w szkole i działalności społecznej oraz samorządowej Zofia Purol odeszła w wieku 67 lat. Pochowano ją dziś przed południem w grobie matki na raciborskim Jeruzalem. Na pogrzebie obecni byli m.in. Henryk Siedlaczek poseł na Sejm RP i Władysław Gumieniak wiceprzewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zmarłą żegnali także Halina Wyjadłowska dyrektor MOW w Rudach, Andrzej Migus - obecnie dyrektor MZB Racibórz, wcześniej samorządowiec w Kuźni Raciborskiej i Wiesława Czogała kierująca oświatą w tej gminie.

Henryk Siedlaczek znał Zofię Purol z oświaty, gdzie w jednym zespole szkół wspólnie nauczali historii i edukacji regionalnej. - Pamiętam jak razem braliśmy udział w szkoleniach przedmiotowo-metodycznych. Dziś na cmenatrzu żegnała ją oświatowa rodzina kuźniańska - mówił po ceremonii poseł.

- Ziemia raciborska straciła wielką miłośniczkę tej ziemi - uważa Urszula Kozak, która była dyrektorem szkoły, w której pracowała Zofia Purol. - Szkoła była dla niej wszystkim. Zapamiętamy ją jako twórcę przedstawień szkolnych, inscenizacji. To jej pomysłu były debaty oxfordzkie w Kuźni, które odbywają się do dziś. Opiekowała się samorządem szkolnym. Wybory do tego ciała były wielkim wydarzeniem - podkreśla Kozak.

Purol była przez jedną kadencję radną Kuźni Raciborskiej. Polityka stanowiła jej pasję.

 

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.