Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Ksiądz Kurowski poświęci fontanny na skwerze Pieczki

17.04.2014 22:18 | 1 komentarz | (q)

Na 25 kwietnia zaplanowano uroczyste otwarcie skweru im. ks. prałata Stefana Pieczki. Początek o godz. 17.00. W części oficjalnej wystąpienie prezydenta Mirosława Lenka, wspomnienie o ks. Pieczce i poświęcenie skweru po modernizacji. Będzie też program artystyczny.

Ksiądz Kurowski poświęci fontanny na skwerze Pieczki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W części artystycznej wystąpią uczniowie ze szkoły podstawowej nr 4 im. ks. Stefana Pieczki, a także grupy związane z Raciborskim Centrum Kultury. Zespół wokalny "Perspektywa" odnosi sukcesy biorąc udział w wielu konkursach, ostatnio szczęśliwy okazał się dla młodych wokalistek Radliński Turniej Piosenki Dzieci i Młodzieży."Perspektywa" powstała siedem lat temu, ale do najstarszej grupy dołączyła w 2012 roku grupa dziecięca, a w październiku 2013 roku - średnia. - Z młodzieżą pracuje się bardzo dobrze. Jest zaangażowana i chętna - mówi założycielka i instruktorka zespołu Alicja Ploch-Burda. "Perspektywa" jest jedną ze sztandarowych grup prężnie działającego i rozwijającego się w Raciborskim Centrum Kultury Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Po "Perspektywie" wystąpi z okazji uroczystego otwarcia zmodernizowanego skweru Młodzieżowa Orkiestra RCK pod dyrekcją Henryka Krótkiego. Młodzi instrumentaliści działają w RCK dopiero od ponad roku, ale już wielokrotnie występowali nie tylko w Raciborzu, ale i regionie. Ostatnio dali ciekawy występ podczas wieczoru z okazji Dnia Kobiet zorganizowanego w RCK.

Przypomnijmy koszt modernizacji skweru to 2 414 612,42 zł.