środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

300 na jednego - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca

17.04.2014 19:04 | 2 komentarze | web

Wielka niewdzięczność spotkała posła Henryka Siedlaczka. Chłop zniszczył już niejedne gacie na chropowatych ławach wiejskich festynów, naskubał się pierza, nagubił grzebieni po strażackich remizach, a to widać wszystko za mało.

300 na jednego - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niewdzięczny lud Rudnika w liczbie 300 osób chce go wyrzucić z honorowego komitetu obchodów „Roku biskupa Gawliny”. Według przywódcy gminnej inkwizycji Leona Koniecznego, obchody mają charakter religijny, a Siedlaczek reprezentuje Platformę Obywatelską, która dopuszcza aborcję i in vitro. Jest więc ewidentny konflikt wartości i poseł powinien zrezygnować z zasiadania w komitecie. Tymczasem Siedlaczek nie tylko nie chce zrezygnować, ale jeszcze w czasie mszy związanej z rocznicą wepchał się bezczelnie do pierwszej ławki w kościele. Panowie, może wynegocjujecie jakiś kompromis? Np. pozostanie w komitecie, ale miejscówka dopiero w piątej ławce w kościele i podawanie w sprawozdaniach z uroczystości „poseł Henryk S.”?

Bożydar Nosacz

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.