Niedziela, 17 lutego 2019

imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

RSS

Chinatown Pawłów i azjatyckie smaki na Wielkanoc

12.04.2014 16:52 | 1 komentarz | ma.w

W Pietrowicach Wielkich wystawiono trzynaście Wielkanocnych stołów na Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych. Smak i wygląd oceniało jury złożone z polityków.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Imprezę przygotowała Bożena Jankowska z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Raciborzu. Konkurs adresowany jest do gospodyń, zaproszenie nań przyjęło 13 sołectw, najwięcej z gminy Pietrowice Wielkie. - Panie przypominają nam to co na święta wielkanocne przygotowywały ich babcie i mamy. Warto obejrzeć te pięknie przygotowane stoły. Wygląd liczy się tak jak smak bo jemy wzrokiem. Żeby nikomu nie zrobiło się przykro nagradzamy wszystkich uczestników doceniając trud ich pracy  - powiedziała nam Jankowska. Podkreślała "super lokalizację" konkursu czyli Centrum Społeczno-Kulturalne w Pietrowicach Wielkich oraz wyróżniającą się spośród reszty reprezentację Pawłowa, które postawiło na chińskie menu.

Oceniała komisja pod przewodnictwem Stanisława Gardonia dyrektora Śląskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego. W składzie znaleźli się politycy m.in.: europoseł Bogdan Marcinkiewicz, poseł Henryk Siedlaczek, starosta Adam Hajduk i wicemarszałek Stanisław Dąbrowa.

W nagrodę każde z sołectw otrzymało blender Bosh i upominki od KRUS.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

pracownik RZGW Gliwice, były Starosta Raciborski

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.