Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Wysłali dary dla Ukrainy

11.04.2014 10:20 | 0 komentarzy | art

 

Zbiórka artykułów spożywczych i zabawek dla Ukrainy pod hasłem "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie" zakończyła się sukcesem.

 

Wysłali dary dla Ukrainy
W ramach akcji niesienia pomocy Ukrainie w Gorzycach zebrano ponad 1,2 tony darów. Fot. UG Gorzyce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Przeprowadzenie zbiórki na rzecz Ukrainy kilka tygodnie temu na naszych łamach zapowiadał Stanisław Wujec, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gorzyczkach. Placówka ta od wielu lat współpracuje ze Zespołem Szkolno-Wychowaczym nr 13 w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. To szkoła z polskim językiem nauczania. Uczniowie z Kamieńca wielokrotnie gościli już na terenie gminy Gorzyce. W Gorzyczkach mocno przejęto się tym co działo się na Ukrainie, szczególnie w Kamieńcu. Stanisław Wujec podkreślał, że był w codziennym kontakcie ze swoimi ukraińskimi partnerami i że sytuacja na Ukrainie rzeczywiście jest trudna.

Zbiórka została przeprowadzona w dniach od 10 do 26 marca w szkołach i przedszkolach gminy Gorzyce, a wsparli ją również Urząd Gminy w Gorzycach, WDK Czyżowice, Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzycach i Ośrodek Turystyki Sportu i Rekreacji „Nautica” w Gorzycach.

W wyniku zbiórki zebrano żywność i zabawki o łącznej wadze prawie 1,3 tony. - Jesteśmy zadowoleni, że akcja spotkała się z takim odzewem naszych mieszkańców – mówi Wioletta Langrzyk z Irzędu Gminy w Gorzycach. Z zebranych darów udało się przygotować w sumie 173 paczki (138 z żywnością i 35 z zabawkami), które zostały już wysłane na na Ukrainę. Tam paczki dotarły już do adresatów. Koordynatorem całej zbiórki był dyrektor szkoły Stanisław Wujec przy współpracy z Jerzym Glencem i Zenonem Przybyłą. - Chcemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórce, dzieciom, młodzieży, pracownikom placówek oświatowych, mieszkańcom Gminy Gorzyce oraz pracownikom Poczty Polskiej za bezpłatną obsługę – podkreślają organizatorzy.

Dary w formie paczek świątecznych na stół Wielkanocny zostały wysłane do Zespołu Szkolno-Wychowawczego nr 13 w Kamieńcu Podolskim oraz Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Kamieńcu Podolskim. Rozdysponowanie paczek dzieciom powierzono dyrektorkom Zespołu Szkolno –Wychowawczego nr 13 - Alinie Hwostacz i Lilianie Wesołowskiej oraz Przełożonej Sióstr Urszulanek Teresie Gubar.

 

(art)