Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Budowa przedszkola w Turzy rozpoczęta

04.04.2014 16:24 | 6 komentarzy | art

 

Zgodnie z podpisaną 24 marca umową, wczoraj przekazany został teren pod budowę przedszkola publicznego w Turzy Śląskiej.

 

Budowa przedszkola w Turzy rozpoczęta
Pierwszą łopatę na placu budowy symbolicznie wbiła Marzena Zimny, dyrektor przedszkola w Turzy. Fot. Wioletta Langrzyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Na plac budowy firma F-BUD z Wodzisławia Śląskiego (wybrana spośród 11 oferentów) weszła 3 kwietnia. W oficjalnym przekazaniu placu udział wziął wójt gminy Piotr Oślizło, dyrektor przedszkola Marzena Zimny, sołtys Joachim Nielaba, radni Maria Jakubczyk i Janusz Elias, dyrektor gimnazjum Aleksandra Kubala oraz właściciel firmy Tomasz Fibic. Obecni byli także kierownik budowy, kierownicy robót, inspektorzy nadzoru, przedstawicielki rady rodziców oraz pracownicy urzędu.

Na początek firma zajmie się pracami związanymi z przygotowaniem terenu - wygrodzeniem go i zniwelowaniem. Kolejno, zacznie się też wykonywanie wykopów pod budynek.
Planuje się, że w 2014 r. wybudowany zostanie budynek w stanie surowym otwartym, zaś w 2015 r. ukończone zostaną pozostałe roboty. Wykonawca robót zadanie wyszacował na kwotę 5,3 mln zł brutto.
Przedszkole w Turzy Śląskiej będzie budynkiem parterowym, w którym mieścić się będzie 5 oddziałów przedszkolnych, sala wielofunkcyjna, zaplecze sanitarne i magazynowe, szatnie, kuchnia, biura oraz pomieszczenia techniczne. Zakupione zostanie wyposażenie pomieszczeń. Oprócz budynku zagospodarowany zostanie teren wokół. Powstanie plac zabaw, ogrodzenie, zieleń, drogi, chodniki oraz oświetlenie. Przedszkole ma być gotowe do użytku z końcem 2015 roku.
Zgodnie z postulatami wnioskowanymi na zebraniu wiejskim, wójt gminy przedstawił wykonawcy prośbę, by transport materiałów na budowę odbywał się w godzinach, w których nie będzie zagrożenia dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkoły i gimnazjum.

red.