Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Marek Migalski demaskuje "legalną korupcję" w europarlamencie

03.04.2014 22:10 | 8 komentarzy | żet

- Ludzie po otrzymaniu pierwszej wypłaty nie wierzyli, że to jest aż tyle - komentuje zachowanie europosłów autor książki "Unia Antyeuropejska".

Marek Migalski demaskuje "legalną korupcję" w europarlamencie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Luksus, przywileje i możliwość ustawienia się na przyszłość - oto wyzwania, przed którymi zdaniem Marka Migalskiego staje wielu europosłów. Mechanizmy "legalnej korupcji" opisał w swojej książce "Unia Antyeuropejska". - Ja byłem świadkiem szaleństwa - tego jak ludzie po otrzymaniu pierwszej wypłaty nie wierzyli, że to jest aż tyle. Jeden z europosłów powiedział, że jego eurosceptyzym maleje z każdą wypłatą - powiedział w rozmowie z reporterami TVN24 europoseł z Raciborza.

Migalski pisze m. in. o systemie zwrotu kosztów podróży, które skłaniają europosłów do podróży tam i z powrotem, "nabijaniu" punktów na kartach linii lotniczych, tak aby otrzymać status "hona" (skrót od ang. honourable) itp. To wszystko ma być na rękę urzędnikom z Brukseli, którzy są zainteresowani tym, aby europosłowie jak najmniej uczestniczyli w pracach parlamentu.

Więcej na www.tvn24.pl


W złożonym w 2013 roku oświadczeniu majątkowym Marek Migalski wykazał oszczędności sięgające 1,4 mln zł (czytaj również: Marek Migalski został milionerem).

 

Ludzie:

Marek Migalski

Marek Migalski

politolog, wykładowca akademicki, komentator polityczny