Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Jerzy Buzek liczy na 30-procentową frekwencję wyborczą. Konkurencji nie ocenia

29.03.2014 17:12 | 6 komentarzy | ma.w

Zaproszony przez seniorów z Raciborza były premier i szef europarlamentu wziął dziś udział w spotkaniu na Zamku Piastowskim. Jaki ma pomysł na wysoką frekwencję w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Mam nadzieję, że ta frekwencja będzie wyższa niż poprzednio. Przy pierwszych wyborach było to około 20%, w następnych 25% teraz powiedzmy sobie szczerze, że poniżej 30% to byłoby bardzo niedobrze. Mamy wiele entuzjazmu do Unii Europejskiej, więcej niż w innych krajach europejskich. Wiemy jak bardzo się nam UE udała. Nie ruszymy jej z miejsca, nie będzie taka jak marzymy jeśli sami nie wybierzemy takich posłów i posłanki, których chcielibyśmy wybrać. Dlatego trzeba oddać tą kartę do głosowania i powiedzieć: ja chcę tę osobę widzieć w parlamencie. To bardzo ważne byśmy wszyscy poszli głosować, ważniejsze nawet od wyboru partii.

W kim widzi największego rywala dla siebie i PO na Śląsku? - Nie traktuję wyborów w kategoriach rywalizacji. One są bardzo ważne, zdecydują o tym jaki będzie Parlament Europejski. Zdecydują czy będziemy mogli się dalej rozwijać w ramach Europy i czy będzie solidarność tak ważna dla nas reprezentowana w PE. Rozmawiajmy co się da załatwić i jakie problemy rozwiązać za sprawą europosłów. Ja od 10 lat zajmuję się sprawami energetyki i górnictwa węgla kamiennego. Niech każdy się zajmie czymś takim - powiedział nam Jerzy Buzek.

Ludzie:

Janusz Loch

Janusz Loch

Radny Gminy Racibórz