Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Ultimatum dla Dragados. Złamiecie umowę zamykamy Topolową

26.03.2014 22:58 | 1 komentarz | ma.w

Wiceprezydent Raciborza Wojciech Krzyżek ogłosił to na dzisiejszej sesji. Ujawnił, że firma chciała w osiedlową drogę wpuścić 280 ciężarówek dziennie.

Ultimatum dla Dragados. Złamiecie umowę zamykamy Topolową
Wiceprezydent Krzyżek postawił Dragados ultimatum w sprawie ul. Topolowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zastępca prezydenta miasta powiedział radnym, że nadal do magistratu nie dotarł plan dróg dowozu materiałów budowlanych. Hiszpańska firma zabiegała o ulicę Topolową i początkowo chciała nią przeprowadzić od 260 do 280 ciężarówek dziennie. - Nie zgodziliśmy się na to - powiedział Wojciech Krzyżek. Dragados wynegocjował 18-20 pojazdów w ciągu dnia.

Jak pisaliśmy wcześniej i jak powiedział dziś na sesji radny Eugeniusz Wyglenda reprezentujący Studzienną i Sudół wykonawca budowy Zbiornika Racibórz przekroczył te limity i Topolową zaczęło jeździć po 60 ciężarówek. Mimo interwencji urzędników z Batorego Dragados nadal nie trzymał się umowy. - Władze miasta i mieszkańcy zostali oszukani - stwierdził w swej interpelacji Wyglenda. W imieniu raciborzan z Topolowej prosił by rozwiązać umowę z Hiszpanami. Problemy mieszkańców z ulicy w Sudole zgłosił na sesji także radny Roman Wałach.

Wiceprezydent Krzyżek wysłał pismo do Dragados i inwestora - RZGW Gliwice. - Napisałem, że jeśli teraz zostaną złamane ustalone zasady to w trybie natychmiastowym zostanie cofnięte zezwolenie na korzystanie z ul. Topolowej - oznajmił podczas sesji. Krzyżek dodał, że magistrat proponuje im wykorzystanie alternatywnej trasy biegnącej polami między Raciborzem a Krzyżanowicami. - Tamtędy będą mogli jeździć ile chcą - wyjaśnił przed radą.

Ponadto Miasto doprowadziło do zaproponowania przez Dragados i na jego koszt mieszkańcom Topolowej instalacji specjalnych plomb za pomocą których odbywać będzie się monitoring ewentualnych zniszczeń ich domów wskutek zwiększonego natężenia ruchu i przejazdu ponadnormatywnych pojazdów.Ludzie:

Eugeniusz  Wyglenda

Eugeniusz Wyglenda

Radny Gminy Racibórz.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia