Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Ewa Farna gwiazdą Dni Rydułtów

26.03.2014 21:19 | 3 komentarze | mas

30 i 31 sierpnia na terenach rekreacyjnych przy ul. Bema odbędą się XXII Dni Rydułtów. Gwiazdą będzie Ewa Farna.

Ewa Farna gwiazdą Dni Rydułtów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Ewa Farna wystąpi w sobotę. - To piosenkarka o wspaniałym głosie, która jeszcze nigdy w Rydułtowach nie była. Mamy nadzieję, że to, iż od niedawna zasiada także w jury programu X Factor, dodatkowo zwiększy i tak dużą jej popularność. Poza tym Rydułtowy mają głębokie i długoletnie związki z Polakami na Zaolziu, skąd wywodzi się Ewa Farna - podkreśla Janina Chlebik-Turek, dyrektorka Rydułtowskiego Centrum Kultury.

Koncert Ewy Farnej nie będzie jedynym czeskim akcentem podczas święta miasta. W niedzielę wystąpi polsko-czeski zespół Legend, który wykona światowe standardy rocka. Jego solistką jest Izabela Kapiasova, znana polskiej widowni m.in. z roli Aldony w serialu "Przepis na życie". Od dwóch lat pełni także funkcję dyrektora dyrektora domu kultury w Orlovej, mieście partnerskim Rydułtów. - Uważamy, że koncert zespołu Legend będzie dobrym punktem programu dla wielopokoleniowej publiczności - zaznacza Janina Chlebik-Turek.

Cały program święta Rydułtów nie jest jeszcze znany. Na pewno nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Cały czas trwają też rozmowy z takimi zespołami jak Coma, Afromental czy Lao Che. Ale obecności któregoś z nich nie można jeszcze potwierdzić.

Ludzie:

Janina Chlebik-Turek

Janina Chlebik-Turek

Była Radna Powiatu Wodzisławskiego, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury