Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Po wyborach zawiąże się Rada Seniorów w Raciborzu

25.03.2014 09:55 | 0 komentarzy | ma.w

Środowisko emerytów ma powody do radości. Sukcesem zakończyło starania o utworzenie ciała doradczego dla rady miasta. Do dyspozycji dostanie salę kolumnową w gmachu przy Batorego.

Po wyborach zawiąże się Rada Seniorów w Raciborzu
Krystyna i Janusz Lochowie - reprezentanci raciborskich seniorów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z przedstawicielami władz samorządowych - prezydentem Mirosławem Lenkiem i jego zastępcą Ludmiłą Nowacką - utworzenie rady seniorów negocjował zespół w składzie: Krystyna Loch, Czesława Kordyaczny, Michał Pudło i Adam Hrebeniak. Strony doszły do porozumienia co do potrzeby powstania rady seniorów. Trwają rozmowy co do liczby jej członków. Seniorzy zaproponowali 19 osób, a w urzędzie przekonują, że 11 wystarczy. Ustalono też, że nowe gremium rozpocznie prace tuż po wyborach samorządowych, które zaplanowano w połowie listopada.

To kolejny ukłon samorządu w stronę środowiska emerytów w Raciborzu. Po uruchomieniu programu Senior 60+ dającego im szereg zniżek w placówkach kultury, sportu oraz handlu magistrat zdecydował, że przy radzie miasta pojawi się jej kolejny "krewny" - po Młodzieżowej Radzie Miasta będzie nim Rada Seniorów.

- Liczymy na większe kompetencje niż młodzież, która zbiera się w swojej radzie by uczyć się zasad demokracji. My wiemy na czym polega samorządność i chcemy zaznaczyć swój głos w podejmowaniu ważnych decyzji w mieście - komentuje Janusz Loch prezes największego koła emerytów w Raciborzu. Już wcześniej ogłosił, że wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych bo w radzie miasta brakuje reprezentanta śrdowiska seniorów.

Ludzie:

Adam  Hrebeniak

Adam Hrebeniak

Członek NaM.

Janusz Loch

Janusz Loch

Radny Gminy Racibórz