Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Na Małgorzatę Handzlik już nie zagłosujesz

19.03.2014 19:44 | 1 komentarz | ska

Zarząd Platformy Obywatelskiej zatwierdził listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Śląską listę z okręgu 11. poprowadzi Jerzy Buzek.

Na Małgorzatę Handzlik już nie zagłosujesz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na pierwszym miejscu śląskiej listy znalazł się Jerzy Buzek. Oprócz byłego przewodniczącego europarlamentu na liście pojawiają się również obecni europosłowie Bogdan Marcinkiewicz ze Świerklan i Jan Olbrycht. Kolejne znane nazwiska na liście to była minister edukacji Krystyna Szumilas i obecny poseł Marek Plura. Ponadto na liście znaleźli się również: Agnieszka Kurant, Mirosława Nykiel, Grzegorz Sztolcman, Barbara Wnęk oraz Jerzy Ziętek.

Największym zaskoczeniem jest brak na liście pełniącej w tej kadencji mandat eurodeputowanej Małgorzaty Handzlik, która w ostatnim czasie często pojawia się na imprezach w naszym regionie. Według niektórych komentatorów wykluczenie europosłanki ma związek z aferą z kursem językowym, za który Handzlik rzekomo miała wziąć pieniądze, a się na nim nie pojawić. Sprawa została już wyjaśniona i okazała się pomyłką administracyjną.