Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Wędkarze wrócą na Ostróg - zapewnia Lenk

12.03.2014 23:56 | 0 komentarzy | ma.w

Przy okazji spotkania nt. Zbiornika Racibórz prezydent miasta złożył deklarację miejscowym wędkarzom, że przekaże im w zarząd akweny wodne na Ostrogu.

Wędkarze wrócą na Ostróg - zapewnia Lenk
Mirosław Lenk na spotkaniu w sprawie budowy Zbiornika Racibórz Dolny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mirosław Lenk jest już po rozmowach z prezesem raciborskiego koła związku wędkarskiego Dariuszem Gackiem. Włodarz ponownie przekaże im w dzierżawę żwirownie na Ostrogu, wobec których miał w ostatnich latach inne plany (m.in. miejsce do pływania), a od wędkarzy domagał się podatku od nieruchomości rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie. Za wędkującymi wstawiał się na sesji opozycyjny radny Ryszard Frączek z Oblicz ale bezskutecznie.

W sukurs środowisku przyszła inwestycja przeciwpowodziowa. Ponieważ część łowisk znalazła się na terenie Zbiornika Racibórz Dolny i w przypadku zagrożenia powodzią dojazd do nich będzie niemożliwy prezydent uznał, że odda wędkarzom akweny na Ostrogu. - Ostróg powróci do PZW - oznajmił w magistracie Mirosław Lenk. - Zapewnia nas pan? - z niedowierzaniem pytali wędkarze. - Tak, zapewniam - powiedział prezydent.