Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Przedszkole w Turzy będzie w dwa, a nie trzy lata

26.02.2014 06:51 | 3 komentarze | art

Po wielu perypetiach, konfliktach, przesunięciach terminów rozpoczęcia budowy wiele wskazuje na to, że w tym roku wreszcie rozpocznie się budowa nowego przedszkola w Turzy. Gmina Gorzyce ogłosiła niedawno przetarg na budowę tego obiektu. Ma on być gotowy w ciągu dwóch lat.

Przedszkole w Turzy będzie w dwa, a nie trzy lata
Tak będzie wyglądać elewacja frontowa nowego przedszkola w Turzy Fot. UG Gorzyce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przetarg został ogłoszony 10 lutego. Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku przedszkola w zabudowie parterowej, częściowo podpiwniczonej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Nowe przedszkole będzie dużym obiektem, liczącym ponad 1400 m2 zabudowy. Zgodnie z założeniami przetargu, w budynku zlokalizowanych zostanie pięć oddziałów przedszkolnych wraz z zapleczem sanitarnym i magazynowym, sala wielofunkcyjna z zapleczem sanitarnym i magazynowym, zaplecze szatniowo-sanitarne w strefie wejściowej, kuchnia z zapleczem, zespół administracyjny z pomieszczeniami towarzyszącymi i zapleczem socjalnym oraz pomieszczenie techniczne.

Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty w marcu, najdalej w kwietniu. Przedszkole ma być gotowe w dwa lata. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku wójt Piotr Oślizło zapowiadał, że obiekt będzie gotowy w 2016 roku. - Budowa potrwa do pierwszej połowy 2016 roku – mówił w grudniu wójt Gorzyc.

Obecnie plany przewidują, że do końca 2014 roku zaawansowanie budowy ma osiągnąć poziom stanu surowego otwartego z dachem. Z kolei cały obiekt ma być gotowy do listopada 2015 roku. - Wykonawca jest zobowiązany w terminie do listopada uzyskać decyzje o pozwoleniu na użytkowanie. Chcemy by w styczniu 2016 roku przedszkolaki mogły pójść do nowego przedszkola – mówi Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy w Gorzycach. Jak dodaje inwestycja rozliczana będzie jednak jeszcze w 2016 roku.

 

(art)