Czwartek, 16 lipca 2020

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Bezpłatne badania Mammograficzne w Galerii Młyńskiej

25.02.2014 10:38 | 1 komentarz | (q)

26 lutego w godzinach od 9 do 17 odbędą się pierwsze w tym roku bezpłatne badania Mammograficzne dla kobiet w wieku powyżej 50 roku życia. Tak jak w zeszłym roku, obok galerii zostanie ustawiony Mammobus, w którym zostaną przeprowadzone całkowicie bezbolesne badania mammograficzne pod kątem wykrycia choroby nowotworowej.

Bezpłatne badania Mammograficzne w Galerii Młyńskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mammobus dzięki swojej mobilności dojeżdża do miejscowości, w których nie ma stacjonarnego sprzętu mammograficznego. Stwarza to mieszkającym tam kobietom często jedyną możliwość skorzystania z badań i w wielu przypadkach pozwala uniknąć komplikacji związanych z rakiem piersi.

Przed przystąpieniem do badania Panie wypełniają specjalnie opracowane ankiety, które zawierają informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy. Jedno badanie obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie projekcje na każdą pierś). Czas trwania badania ok 5 minut. Wyniki badań wraz z opisem lekarza specjalisty zostaną przesłane pocztą.

Osoby zainteresowane badaniami informujemy że zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 58 325 76 20 lub 58 325 76 21. Do rejestracji potrzebny jest tylko numer pesel.