środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Reklama piwa na lodowisku wzbudziła sprzeciw radnego

19.02.2014 18:34 | 1 komentarz | ma.w

- Tam jest pełno dzieci, nie powinno się w takim miejscu reklamować piwa - uważa Ryszard Frączek. Po jego uwagach Jerzy Kwaśny dyrektor OSiR był gotów zdjąć baner ale w obronie stanęli radny Paweł Rycka i wiceprezydent Ludmiła Nowacka.

Reklama piwa na lodowisku wzbudziła sprzeciw radnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Frączek od lat jest przeciwnikiem kojarzenia sprzedaży napojów alkoholowych z miejskimi przedsięwzięciami. Apelował do prezydenta Lenka by na Dniach Raciborza zakazać sprzedaży piwa, krytykuje obecność napoju na dofinansowanym z kasy miejskiej Memoriale strażackim.

Podczas posiedzenia komisji oświaty zaatakował dyrektora Jerzego Kwaśnego, domagając się wyjaśnień nt. reklamy browaru obok ślizgawki. Szef OSiR przyznał, że takowy wisi ale jest gotów go ściągnąć jeśli radnego tak denerwuje. Obruszył się Paweł Rycka, rajca z komitetu Lenka. - Mi on nie przeszkadza. Dyrektor nie musi niczego ściągać tylko dlatego, że pan radny Ryszard Frączek tak chce - oponował radny z Płoni. Poparli go wiceprezydent Raciborza Ludmiła Nowacka i radny Witold Ostrowicz wskazując, że na stadionach piłkarskich i w telewizji też reklamuje się piwo choć dostęp do nich mają dzieci. - Na lodowisko przychodzą raciborzanie w różnym wieku, to nie jest obiekt tylko dla dzieci - ripostowano do Frączka.

Ostatecznie dyrektor Kwaśny uznał, że baner z reklamą piwa powisi jeszcze 2 tygodnie, do końca sezonu na lodowisku Piastor.

Ludzie:

Jerzy Kwaśny

Jerzy Kwaśny

Były dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

Ryszard Frączek

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego

Witold Ostrowicz

Witold Ostrowicz

Były radny miasta Racibórz.