Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Patrol

Uratowano kobietę uwięzioną w wieży ciśnień [FILM]

08.02.2014 09:38 | 7 komentarzy | acz

Prawie dwie godziny trwała akcja ratowania 27-latki, która wpadła do szczeliny w wieży ciśnień na wysokości blisko trzydziestu metrów.

Uratowano kobietę uwięzioną w wieży ciśnień [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Miejsce wypadku

W nocy z 7 na 8 lutego przed godziną 4.00 rybnicka straż pożarna została powiadomiona o kobiecie uwięzionej na szczycie wieży ciśnień w lesie, w pobliżu ulicy Jagodowej. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Rybnik oraz Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Radzionkowa.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że młoda kobieta wpadła w głęboką, sześciometrową szczelinę na szczycie konstrukcji pomiędzy ścianami wieży a pozostałością po zbiorniku na wodę. Akcja ratunkowa była bardzo utrudniona ze względu na niewielką przestrzeń w której znajdowała się kobieta. Strażacy aby się dostać do kobiety musieli skorzystać z pił do betonu.

Dwudziestolatka była przytomna. Strażacy przywiązali ją do deski i pionowo wyciągnęli ze szczeliny przy użyciu zblocza. Następnie poszkodowana została zniesiona krętymi schodkami z wysokości trzydziestu metrów do karetki. Służby powiadomili dwaj mężczyźni, którzy twierdzili, że przechodzili obok i usłyszeli krzyki. Najprawdopodobniej brali jednak udział w imprezie, bo wieża zlokalizowana jest na odludziu a na górze strażacy znaleźli świeżo otwarte piwa.

Kobieta z urazami nóg została przewieziona do rybnickiego szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W akcji strażakom obok policji pomagali strażnicy miejscy.  Nieczynna wieża ciśnień od dawna przyciąga amatorów imprez na wysokości. Między innymi z tego powodu wejście  zostało jakiś czas temu zamurowane. Nieznani sprawcy wybili jednak niewielki otwór umożliwiający wejście.
(acz)