Czwartek, 23 stycznia 2020

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Patrol

Śmierć na DK 81. Czterech rannych, w tym mieszkaniec Rybnika

05.02.2014 12:06 | 8 komentarzy | acz

Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w Orzeszu-Woszczycach. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyny fiat bravo zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 35-latek, a czterej mężczyźni zostali ranni.

Śmierć na DK 81. Czterech rannych, w tym mieszkaniec Rybnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wypadek miał miejsce około godz. 10.50. Jadący w kierunku Katowic kierujący samochodem fiat bravo z niewyjaśnionych dotąd przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Samochodem podróżowało pięciu mężczyzn, którzy jechali do pracy w jastrzębskiej spółce węglowej. 

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 35-letni mieszkaniec Trzebini (powiat chrzanowski), natomiast pozostali mężczyźni ranni trafili do szpitala. 22-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju w stanie ciężkim został przetransportowany helikopterem przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Sosnowcu, 27-letni mieszkaniec Rybnika z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala w Katowicach. 42-letni jastrzębianin oraz 43-letni mieszkaniec Pawłowic trafili do szpitala w Jastrzębiu Zdroju.

Mężczyźni musieli jechać ze znaczną prędkością. Świadczy o tym fakt, że w momencie uderzenia z konstrukcji samochodu został wyrwany silnik, który odnaleziono dwadzieścia metrów dalej. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mikołowie. 
(acz)