Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Mieszko AD 2013. Gala ludzi kultury wyróżnionych przez starostę

26.01.2014 18:43 | 10 komentarzy | ma.w
- Co jest lołs? To mieszki hoby oscary jako w Ameryce - mówiły Krzanowickie Omy, kabaret otwierający 6 edycję nagród starosty raciborskiego w dziedzinie kultury. Odbyła się w tworkowskim Bravo, poprowadzona przez Lucynę Siwek z RTK.
Mieszko AD 2013. Gala ludzi kultury wyróżnionych przez starostę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Około 200 osób zjawiło się na sali w lokalu znanym z wesel i studniówek. Oprawę muzyczną zapewniła Gminna Orkiestra Dęta z wokalistką Ewą Lopocz. - Ziemia raciborska byłaby uboższa bez ludzi kultury - mówiła Lucyna Siwek na otwarcie. W roli gospodarzy wystąpili wójt Grzegorz Utracki (podkreślał, że jego gmina od dawna jest przepełniona kulturą) i starosta raciborski Adam Hajduk (mówił o Krzyżanowicach, że artyści rodzą się tam na kamieniu). Głos zabrał jeszcze senator PO Adam Zdziebło określając Raciborszczyznę jako miks tradycji z nowoczesnością, gdzie promieniują talenty artystyczne.
Kategorię Twórczość artystyczna - taniec wygrała Ewelina Uriasz z MDK (nominowane były też Ewa Orłowska z Zespołu Szkół Specjalnych i Manuela Krzykała z RCK.
Nagrodę w kat. Muzyka odebrała Marzena Korzonek. Konkurowała z Reginą Hanslik i Krystyną Lubos. W kat. Twórczość literacka Mieszko powędrował do Norberta Miki, a wyróżniono Agnieszkę Drobną i Mieczysławę Trojan-Krzynową (to już jej 4 nominacja na 6 edycji nagród).
Pozostałe nominacje: animacja kulturalna - Leonard Fulneczek (laureat), Jerzy Wiśniewski, Małgorzata Szczygielska; twórczość plastyczna - Bernard Adamczyk, Mariola Kandziora, Marek Krakowski (laureat); za szczególne osiągnięcia - Adrian Szczypiński (laureat), Adam Knura, Małgorzata Rother-Burek; nagrodę honorową otrzymała Krystyna Lubos.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Adam Zdziebło

Adam Zdziebło

wiceminister, senator

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Leonard  Fulneczek

Leonard Fulneczek

Radny Powiatu Raciborskiego.

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu

Małgorzata  Rother-Burek

Małgorzata Rother-Burek

Przewodnicząca Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego.