Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Kultura

Mieszko AD 2013. Gala ludzi kultury wyróżnionych przez starostę

26.01.2014 18:43 | 10 komentarzy | ma.w
- Co jest lołs? To mieszki hoby oscary jako w Ameryce - mówiły Krzanowickie Omy, kabaret otwierający 6 edycję nagród starosty raciborskiego w dziedzinie kultury. Odbyła się w tworkowskim Bravo, poprowadzona przez Lucynę Siwek z RTK.
Mieszko AD 2013. Gala ludzi kultury wyróżnionych przez starostę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Około 200 osób zjawiło się na sali w lokalu znanym z wesel i studniówek. Oprawę muzyczną zapewniła Gminna Orkiestra Dęta z wokalistką Ewą Lopocz. - Ziemia raciborska byłaby uboższa bez ludzi kultury - mówiła Lucyna Siwek na otwarcie. W roli gospodarzy wystąpili wójt Grzegorz Utracki (podkreślał, że jego gmina od dawna jest przepełniona kulturą) i starosta raciborski Adam Hajduk (mówił o Krzyżanowicach, że artyści rodzą się tam na kamieniu). Głos zabrał jeszcze senator PO Adam Zdziebło określając Raciborszczyznę jako miks tradycji z nowoczesnością, gdzie promieniują talenty artystyczne.
Kategorię Twórczość artystyczna - taniec wygrała Ewelina Uriasz z MDK (nominowane były też Ewa Orłowska z Zespołu Szkół Specjalnych i Manuela Krzykała z RCK.
Nagrodę w kat. Muzyka odebrała Marzena Korzonek. Konkurowała z Reginą Hanslik i Krystyną Lubos. W kat. Twórczość literacka Mieszko powędrował do Norberta Miki, a wyróżniono Agnieszkę Drobną i Mieczysławę Trojan-Krzynową (to już jej 4 nominacja na 6 edycji nagród).
Pozostałe nominacje: animacja kulturalna - Leonard Fulneczek (laureat), Jerzy Wiśniewski, Małgorzata Szczygielska; twórczość plastyczna - Bernard Adamczyk, Mariola Kandziora, Marek Krakowski (laureat); za szczególne osiągnięcia - Adrian Szczypiński (laureat), Adam Knura, Małgorzata Rother-Burek; nagrodę honorową otrzymała Krystyna Lubos.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Adam Zdziebło

Adam Zdziebło

wiceminister, senator

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Leonard  Fulneczek

Leonard Fulneczek

Były wójt Krzyżanowic i radny powiatowy

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu

Małgorzata  Rother-Burek

Małgorzata Rother-Burek

Przewodnicząca Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego.