Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Wielka księga cipek - PiS zawiadamia prokuraturę

23.01.2014 16:44 | 36 komentarzy | tora

Izabela Kloc, posłanka Prawa i Sprawiedliwości zawiadamia prokuraturę w sprawie przestępstwa obrazy uczuć religijnych. Przestępstwo miały popełnić osoby, które dopuściły do sprzedaży książkę wydawnictwa Czarna Owca "Wielka księga cipek".

Wielka księga cipek - PiS zawiadamia prokuraturę
Jedna z ilustracji dołączona przez posłankę do wniosku jako materiał dowodowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Posłanka we wniosku do prokuratury pisze: "W polskich księgarniach pojawiły się książki promowane jako „pomoce edukacyjne” dla dzieci. Książki te są wydawane przez Wydawnictwo Czarna Owca – „Wielka Księga siusiaków”, „Wielka Księga Cipek”, „Duża Księga Aborcji”.

Są one obsceniczne, wulgarne, deprawujące. Noszą znamiona pornografii. Prócz demoralizujących treści, (rozpowszechniających praktyki homoseksualne, rozwiązłość, patologiczny model rodziny), obraziły i zraniły nasze uczucia religijne. Matka Boża przedstawiana jest jako molestująca seksualnie małego Jezusa. W innym miejscu Jezus jest przedstawiany nago na krzyżu, jako naga kobieta (Wielka księga cipek).

Jest to tym bardziej karygodne, że wydawca miał świadomość  naruszenia art.196 kk.  Nagłówek książki - „uwaga! treści zawarte w książce mogą obrażać uczucia religijne” dowodzi,  że wydawca wiedział, iż mogą obrażać i mimo to z premedytacją, takie treści szokujące w swej wymowie zamieścił. Nikt nie ma wątpliwości, że wizerunek Jezusa, Maryi, krzyż, w naszej religii stanowią przedmiot kultu religijnego.

Krzyż jest najważniejszym symbolem chrześcijan. To nie tylko przedmiot kultu, ale symbol tożsamości. Znieważanie, szydzenie z krzyża, z Osoby Jezusa, Maryi - to już nie tylko atak na przedmiot kultu osób wierzących,  profanacja sakrum, ale zamach na istotę naszej wiary. Wydanie i sprzedaż tych książek odbieram jako poniżanie i lżenie naszych uczuć religijnych. Tym boleśniejsze, że książki kierowane są do dzieci. Książki wydawnictwa Czarna Owca, przeznaczone do edukacji seksualnej dzieci  przekroczyły  granicę obrzydliwości i wulgarności. Obraziły nasze uczucia religijne przez znieważenie wizerunku Jezusa, Maryi, krzyża czyli przedmiotów kultu."

 

Książkę można bez problemu znaleźć w internecie i kupić.

Ludzie:

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.