Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Patrol

Wypadek za wypadkiem w Połomi. Sześć osób rannych

18.01.2014 10:34 | 8 komentarzy | acz

W ciągu zaledwie kilkunastu minut w Połomi doszło do dwóch wypadków drogowych. Na drodze panowały fatalne warunki.

Wypadek za wypadkiem w Połomi. Sześć osób rannych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Miejsce drugiego z wypadków

Do pierwszego z wypadków doszło przed godziną 8.00 na ulicy Centralnej w Połomi. Kierujący dostawczym volkswagenem nie dostosował prędkości do panujących warunków i wypadł z drogi. Samochód dachował, rannych zostało czterech pracowników jadących pojazdem. 

Zaledwie kilkanaście minut później służby ratownicze zostały powiadomione o kolejnym wypadku, również w Połomi. Na skrzyżowaniu ulicy Wolności, Szkolnej i Wiejskiej doszło do zderzenia citroena i fiata stilo. Jak wstępnie ustalono, kierujący fiatem stilo wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy Wiejskiej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony Świerklan citroenowi. Fiat został wyrzucony w pole. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego musieli rozcinać wrak, aby uwalonić pasażerkę. Trafiła ona do szpitala podobnie jak kierowca citroena.

W tym samym czasie na granicy Połomi i Świerklan, już na terenie powiatu rybnickiego, doszło do kolejnego, trzeciego zderzenia pojazdów. Nikt w nim jednak nie został ranny. Policjanci sprawcę kolizji ukarali mandatem karnym.
(acz), Fot. Adrian Czarnota