środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Znamy datę otwarcia mostu w Mszanie

07.01.2014 19:05 | 1 komentarz | abs

1,3 mln zł odszkodowania otrzyma Mszana za drogi gminne uszkodzone w czasie budowy autostrady A1. Dziś w urzędzie gminy podpisano porozumienie w tej sprawie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po długich negocjacjach władze gminy Mszana i firma „Intercor”, która kończy budowę południowego odcinka autostrady A1, porozumiały się w sprawie wysokości odszkodowania. Umowę parafował wójt Mirosław Szymanek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Usług Technicznych „Intercor” - Piotr Jurczyk, inwestora reprezentowała Ewa Tomala-Borucka, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach.

- Gmina Mszana jest ostatnią w powiecie wodzisławskim, z którą została uregulowana kwestia odszkodowań za uszkodzone drogi. Ten temat mamy już zakończony - mówiła Borucka.

Prezes „Intercoru” mówił o ostatecznej dacie oddania drogi. - 30 czerwca tego roku całość inwestycji będzie zakończona - powiedział Jurczyk - Trzeba zapomnieć o tym, co było i skupić się na tym, by jak najszybciej i szczęśliwie dokończyć budowę mostu i autostrady - dodał.

Wynegocjowana kwota odszkodowania zostanie przelana na konto gminy najpóźniej do 10 lutego br.

Więcej w najbliższym wydaniu „Nowin Wodzisławskich”.