Niedziela, 5 lipca 2020

imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

RSS

Spece od cnoty Szymborskiej i muzyki filmowej - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca

31.12.2013 17:00 | 1 komentarz | web

Jak to jest, że wśród radnych mamy tak niewielu specjalistów od finansów, prawa, nadzoru nad spółkami samorządowymi, a całe mrowie ekspertów od własnych diet, życiorysu Koziołka Matołka, cnót Szymborskiej czy ostatnio nawet od muzyki filmowej?

Spece od cnoty Szymborskiej i muzyki filmowej - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Właśnie na  sesji rady powiatu radni negatywnie zrecenzowali muzykę do filmu promocyjnego, który na zlecenie starosty zrealizowała Raciborska Telewizja Kablowa. Najwyżej sztandary krytyki wznieśli lekarz Marceli Klimanek i specjalista od śląskich szlagierów Piotr Scholz. Według nich muzyczka powinna być polska, a nie angielska, a już najlepiej raciborska, z wykorzystaniem miejscowych twórców, itd. Panie starosto Hajduk, fakt że wcześniej nie skonsultował pan założeń filmu z tak wybitnymi ekspertami jest błędem niewybaczalnym i zmazać się go nie da. Musi pan z tym jakoś żyć. Ale z każdej klęski należy wyciągać wnioski na przyszłość. Proponuję, aby przy następnym filmie nie marnował pan pieniędzy na producentów telewizyjnych tylko zrekrutował własną ekipę filmową z zasobów samorządu. Radni Piotr Scholz i Leon Malcharczyk powinni być jej filarami. Znają się nie tylko na (auto) promocji, ale są też uznanymi osobowościami międzynarodowego szołbiznesu, co potwierdza załączony plakat. Radny Klimanek na tym polu wprawdzie dopiero raczkuje, ale ginekolog w ekipie filmowej zawsze się przyda…

Bożydar Nosacz

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar@nowiny.pl


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Marceli Klimanek

Marceli Klimanek

Radny powiatu raciborskiego.

Piotr Scholz

Piotr Scholz

Prezenter radiowy i telewizyjny, były radny Powiatu Raciborskiego.