Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Płonia i Markowice dostaną nowe place zabaw

12.12.2013 23:55 | 2 komentarze | ma.w

Cieszą sie radni koalicji Franciszek Mandrysz i Paweł Rycka. Ich starania widać w budżecie na 2014, dzielnice gdzie są wybierani wzbogacą się o place zabaw typu Radosna Szkoła, każdy za przynajmniej 120 tys. zł.

Płonia i Markowice dostaną nowe place zabaw
Paweł Rycka z Płoni. Za jego kadencji wyremontowano boisko przy szkole, teraz placówka dostanie plac zabaw za 120 tys. zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Mandrysz niedawno interpelował w tej sprawie na sesji. Kolega z koalicji Paweł Rycka, zwykle cichy na posiedzeniach, uzyskał więcej od szefa komisji budżetu bo na Płoni Radosna Szkoła powstanie prędzej. Inwestycja w Markowicach może zaskakiwać, bo tamtejsza placówka ma jeden z najnowszych placów zabaw w mieście, z 2008 roku - specjalny z urządzeniami dla niepełnosprawnych. Inne dzielnice albo wcale nie mają takich obiektów albo są one starsze niż 10 lat. Czy samorząd planuje budowę kolejnych placów ale mniejszych? Niewykluczone, bo prezydent Lenk podtrzymuje deklarację, że pomoże finansowo grupom aktywnych mieszkańców w Brzeziu i Studziennej (prosili o place na spotkaniach dzielnicowych) jeśli tylko zechcą się zaangażować w powstanie i opiekę nad takimi obiektami.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.