Wtorek, 4 sierpnia 2020

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Szanowni czytelnicy

28.11.2013 15:59 | 0 komentarzy | red

Czwarty odcinek naszego serialu o potencjale gospodarczym Opawska zamyka rozdział, w którym przedstawiamy je jako miejsce ożywionego ruchu gospodarczego we wszystkich możliwych branżach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trudno nam było wybrać reprezentacyjne dziedziny gospodarki, bardziej chodziło nam o pokazanie jej mocnych filarów, które mają na Opawsku pewną tradycję i ciągłość. W naszej ostatniej prezentacji staramy się pokazać wszystkie dziedziny i podmioty gospodarcze, dzięki którym nasi partnerzy na terenie Ziemi Raciborskiej  poznają możliwości i potencjał inwestycyjny Opawska. W tym celu podajemy dane statystyczne i informacje analityczne zgromadzone dla Was z kilku lokalnych instytucji. Oczywiście nie można pisać o aktywności gospodarczej naszego regionu, nie wspominając o naszej Powiatowej Izbie Gospodarczej w Opawie i nie zapoznając Was z jej działalnością, którą na polu czesko-polskiej współpracy i kontaktów już długie lata inicjuje i realizuje. Sądzimy także, że może Was zainteresować wywiad z Ladislavem Václavcem, dyrektorem dwóch położonych niedaleko od granicy i bardzo wysoko cenionych szpitali w miastach Opawa i Krnow oraz rozmowa z Danielem Žídkem, zastępcą primatora Miasta Statutowego Opawa. Opowiada nam o warunkach, jakie urząd największego miasta w naszym regionie stwarza tak własnym przedsiębiorcom, jak i potencjalnym inwestorom.

Mam nadzieję, że i tym razem przyjmiecie informacje z drugiej strony granicy z satysfakcją i zainteresowaniem i że Was nasze starania będą inspirować do odwiedzin a może nawet i do czegoś więcej.

Václav Hon prezes zarządu, Okresní hospodářská komory Opava