środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Radlin wyda miliony na kompleks

14.11.2013 05:36 | 0 komentarzy | mas

Potężna inwestycja oświatowa na Głożynach - budowa przedszkola, sali gimnastycznej i zaplecza kuchennego - pochłonie ponad 8,4 mln zł.

Radlin wyda miliony na kompleks
Uroczyste podpisanie umowy na budowę kompleksu w radlińskim urzędzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Umowa na budowę przedszkola, sali gimnastycznej i zaplecza kuchennego przy Szkole Podstawowej nr 3 na Głożynach została podpisana. - To postawienie kropki nad „i” - mówi burmistrz Barbara Magiera. Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Perfect z Morawicy. W przetargu zaproponowało najniższą kwotę, czyli 8,4 mln zł. Pokonało 11 innych firm. - Sprawdzanie ofert trwało długo i wiązało się z niewyobrażalną pracą. Do weryfikacji mieliśmy 24 tys. pozycji - dodaje pani burmistrz.

Inwestycja na Głożynach to poważne przedsięwzięcie nie tylko ze względu na kwotę, ale i logistykę. - Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kosztowała nas więcej, natomiast w czasie robót obiekt był nieczynny. W  tym wypadku szkoła pozostanie jednostką funkcjonującą i trzeba będzie tak zorganizować jej pracę, by nie wiązała się ona z żadnymi zakłóceniami. Uważamy, że to się uda - podkreśla Barbara Magiera.

Powstanie kompleksu ma rozwiązać problem braku miejsc w przedszkolach, który jest zauważalny szczególnie na Głożynach. Poza tym budowa stołówki spowoduje, że nie trzeba będzie dowozić posiłków do SP 3. - Coraz więcej dzieci chce korzystać z żywienia w szkołach. Dzięki kompleksowi na bazie jednej kuchni będziemy mogli wydawać obiady zarówno dla przedszkolaków, jak i dla uczniów szkoły podstawowej - zaznacza pani burmistrz.

Kompleks ma być gotowy 30 czerwca 2015 r.