Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Skrót do Auchan przez Markowice może zostać zlikwidowany

30.10.2013 21:41 | 14 komentarzy | ma.w

Ulica Olimpijczyka powinna być zostać zamknięta dla ruchu - postuluje radny Mandrysz. Prezydentowi Lenkowi to rozwiązanie się podoba.

Skrót do Auchan przez Markowice może zostać zlikwidowany
Radny miejski z Markowic Franciszek Mandrysz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Markowiczanin wystąpił dziś na sesji i porównał natężenie na drodze miejskiej do równego tym na wojewódzkich i krajowych trasach. Kierowcy jadący do Auchan lub w kierunku Rybnika korzystają ze skrótu przez Oborę i Markowice. Wcześniej wybierali też ul. Czogały w Oborze, ale tam mieszkańcy wywalczyli w urzędzie zakaz ruchu samochodowego, nie dotyczący mieszkańców.

Mandrysz zaznaczył, że ul. Olimpiczyka w Markowicach suną watahy motorowe, samochody ocierają się lusterkami, a kierowcy przeklinają miejscowych, którzy chcą zaparkować swoje auto i blokują ruch. - Trzeba ukrócić ten proceder. Nie można szukać wygody na krzywdzie innych - zaapelował do prezydenta na sesji.

Lenkowi i jego zastępcy pomysł się podoba. Tym bardziej, że przy zamknięciu szosy można tamtędy poprowadzić ścieżkę rowerową łączącą Markowice z Raciborzem. - Decyzja będzie trudna, powinna ją podjąć cała rada - zapowiedział włodarz.

Ludzie:

Franciszek Mandrysz

Franciszek Mandrysz

Radny Gminy Racibórz.