Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Frączek: w piątek robimy blokadę DK 45 na 4 godziny

22.10.2013 19:17 | 2 komentarze | ma.w

Radny miejski ogłosił to dziś na spotkaniu z prezydentem Lenkiem. - Będzie o tym głośno w  całym kraju - uważa opozycjonista, wychodząc z założenia: "tam się obwodnice buduje gdzie się protestuje".

Frączek: w piątek robimy blokadę DK 45 na 4 godziny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bogumińska była już blokowana 17 października przez 20 minut. Ostrzeżenia policji skłoniły protestujących do rezygnacji z godzinnej blokady. Już wtedy zapowiadano, że następny protest będzie ostrzejszy. Ryszard Frączek prosił dziś prezydenta, by ten zwrócił uwagę raciborskiej policji by nie straszyła mieszkańców i obrażała ich, że wezwie posiłki by usunąć z jezdni protestujących.

Frączek chce by w sprawę DK 45 włączyła się rada miasta i sporządziła uchwałę podobną do tej jaka powstała w sprawie komendy straży granicznej. - To pomoże. Panu i nam. Bo aktualnie dyrekcja dróg nas kiwa a ludzie dostają alzheimera kiedy piją kawę - zauważył radny. Zbiera podpisy pod petycją jaką przekaże do GDDKiA, ma być na niej 2 tys. podpisów.

Jak dowiedzieliśmy się po spotkaniu nie chodzi o najbliższy piątek 25 października tylko jeden z najbliższych. W przyszłym tygodniu zaplanowano konferencję prasową w sprawie powołania komitetu społecznego, który będzie firmował sprawę natężenia ruchu na DK 45.

Ludzie:

Ryszard Frączek

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego