Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Burmistrz Newy: niech żyją rydułtowscy nauczyciele

16.10.2013 22:01 | 12 komentarzy | mas

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Rydułtów Kornelia Newy wręczyła nagrody i podziękowania rydułtowskim dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty.

Burmistrz Newy: niech żyją rydułtowscy nauczyciele
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziękując pedagogom za ich pracę i zaangażowanie burmistrz Kornelia Newy podkreśliła, że zawód nauczyciela, który cieszy się ogólnym szacunkiem, wiąże się również z obciążeniami. - To nauczyciele odpowiadają przed nami, przed całym społeczeństwem, za tych wszystkich młodych ludzi, których powierzają im rodzice. Chylę czoła przed wszystkimi, ale szczególnie rydułtowskimi nauczycielami, za ich piękną, trudną i codzienną pracę. Życzę wam przede wszystkim zdrowia, ogromnego zapału, opieki Ducha Świętego, a także uczniów, którzy będą chcieli czerpać ze źródła, jakim jesteście. Niech żyją nam rydułtowscy nauczyciele! - zakończyła swoje wystąpienie w Rydułtowskim Centrum Kultury. - Wasz zawód jest trudnym zawodem, ale niezwykle docenianym i szanowanym w urzędzie miasta oraz przez radę miasta - powiedział z kolei przewodniczacy rady miasta, Lucjan Szwan. Dodał, że wyrazem zaangażowania władz w sprawy oświaty są m.in. wyremontowane szkoły, przedszkola i boiska.


Podziękowania otrzymali dyrektorzy rydułtowskich placówek oświatowych, a nagrody burmistrza "primus inter pares" trafiły do 11 nauczycieli. Odebrali je:
Dariusz Skupień, Danuta Maciończyk (SP nr 1)
Zuzanna Wachełka (SP nr 3)
Ewa Skaba, Romana Honus, Edyta Mrula (G nr 1)
Mariola Gajda, dr Sylwia Jakubiec, Dorota Solarz, Joanna Gapińska (Zespół Szkół)
Danuta Marcisz (PP nr 1)

Gratulacje otrzymał też radny Wojciech Koźlik, nauczyciel w Zespole Szkół, który za kilka dni odbierze najwyższe resortowe odznaczenie, czyli przyznawany przez ministra edukacji medal Komisji Edukacji Narodowej.