Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Kultura

Recital francuskiej aktorki i piosenkarki Iris Munos

04.10.2013 13:32 | 1 komentarz | e

Artystka przeniesie słuchaczy w klimat paryskich uliczek, kawiarni, skwerów, gdzie zapach kawy miesza się dobiegającą zewsząd muzyką…

Recital francuskiej aktorki i piosenkarki Iris Munos
Zdjęcie ze strony irismunos.free.fr
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy akompaniamencie pianisty Mateusza Urbaniaka Iris Munos zaprezentuje własne interpretacje piosenek największych legend piosenki francuskiej jak Edith Piaf, Jacques Brel, Serge Gainsbourg, Barbara, Georges Brassens…

Iris Munos – urodzona w Perpignan aktorka, reżyserka i piosenkarka, absolwentka Państwowej Szkoły Teatralnej w Castres. Aktorską karierę zaczęła w Lyonie, gdzie przez wiele lat grała i reżyserowała w Grupie Teatralnej Les Affames. Przez wiele lat jej spektakle prezentowane były w trakcie największego festiwalu teatralnego na świecie w Avignon. Występowała zarówno w spektaklach dramatycznych jak i muzycznych. Przygodę z piosenką rozpoczęła w 2011 roku. Iris Munos koncertuje regularnie w Polsce i za granicą.

Mateusz Urbaniak – Student Akademii Muzycznej w Poznaniu, od 2012 roku akompaniuje i współtworzy repertuar Iris Munos. Uwielbia grad jazz. Współtworzy wiele projektów muzycznych oscylujących wokół jazzu i muzyki rozrywkowej.

Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21, 26 października o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach RCK: RDK, ul. Chopina 21 tel. 32 412 32 45, DK ,,Strzecha’’, ul. Londzina 38, tel. 32 415 32 14.