Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Poseł Zawadzki nowym szefem wodzisławskiej PO

03.10.2013 23:23 | 4 komentarze | mas

Poseł Ryszard Zawadzki został nowym szefem wodzisławskiej Platformy Obywatelskiej. Zastąpił Arkadiusza Skowrona, który objął funkcję wiceprzewodniczącego.

Poseł Zawadzki nowym szefem wodzisławskiej PO
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

23 września odbyły się wybory do zarządu wodzisławskiego koła Platformy Obywatelskiej, które zasięgiem obejmuje cały powiat. Na czele struktur stanął poseł Ryszard Zawadzki, jego wiceprzewodniczącym został Arkadiusz Skowron, sekretarzem Adrianna Siminska, a skarbnikiem Rafał Połednik. Funkcje członków zarządu objęli Dawid Topol, Marek Rybarz, Eugeniusz Ogrodnik, Mieczysław Kieca, Tadeusz Skatuła i Dariusz Prus.

Nowy szef wodzisławskiej PO zamierza skupić się na wspieraniu samorządów w realizacji ich podstawowych zadań oraz na zaktywizowaniu zrzeszonych członków partii. - Aktualnie na terenie powiatu jest nas 52 i mamy kolejne zgłoszenia - podkreśla poseł Ryszard Zawadzki. Dodaje, że w związku z przyszłorocznymi wyborami na szczeblu samorządowym planuje zorganizować dla kandydatów cykl szkoleń. - Dotyczących funkcji samorządu czy obowiązków radnego. Szkoleń, które przygotują osoby ubiegające się o zaszczytne stanowisko radnego od strony prawno-organizacyjnej - zaznacza. Mają też zostać opracowane nowe propozycje w kontekście zbliżających się wyborów do rady powiatu i rad gmin. - Ale najpierw poczekamy na wyniki wyborów w naszych regionach. Poza tym na szczeblu krajowym PO przygotowuje nowy program w zakresie działalności lokalnej - mówi poseł.

Zamiana miejsc

A jak poseł Zawadzki wyobraża sobie współpracę z byłym przewodniczącym? - Do tej pory układała się dobrze i myślę, że tak pozostanie. Świadczy o tym chociażby fakt, że kolega Arek Skowron zaproponował moją kandydaturę, a ja, jako nowy przewodniczący, jego kandydaturę. Nie mamy odmiennych aspiracji i celów do zrealizowania - zapewnia.

Ludzie:

Dariusz Prus

Dariusz Prus

Były wicestarosta powiatu wodzisławskiego 

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Rafał Połednik

Rafał Połednik

Były Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego.

 

Ryszard  Zawadzki

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski