Wtorek, 29 września 2020

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Boją się remontować Podmiejską, a trasy do Rud nikt nie ruszy

30.09.2013 18:10 | 1 komentarz | ma.w

Firma "M plus" z Kędzierzyna wycofała się ze zwycięskiego przetargu na przebudowę drogi w Miedoni. Drogi wojewódzkiej do Rud powiat nie ruszy w tym roku, bo nie znajdzie wykonawcy na zimę.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta Adam Hajduk poinformował dziś radnych o wciąż tegorocznych planach remontowych na drogach. Powiat korzysta z oszczędności na przetargach samorządu województwa i musi wydać te pieniądze do końca roku. Spieszy się z przetargami by zdążyć z pracami przed zimą. Udało się rozstrzygnąć wybór wykonawcy remontu ul. Podmiejskiej w Raciborzu - Miedoni ale zwycięzca nie podpisał umowy. - Chyba wystraszył się terminu zakończenia prac - spekuluje starosta. Jest jednak drugi kandydat, firma spoza powiatu, która remontuje już dla powiatu trasę między Makowem a Kornicami.

Gorzej z naprawą odcinka drogi wojewódzkiej do Rud, gdzie przed zimowym terminem nie uda się znaleźć chętnej firmy. Adam Hajduk obwinia tu służby marszałkowskie, które z informacją, że dadzą powiatowi pieniądze na remont zwlekały do końca września.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski