Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Straż miejska w Wodzisławiu szuka trzech nowych pracowników

24.09.2013 12:36 | 4 komentarze | mas

Niebawem wodzisławska straż miejska ma zatrudnić trzech nowych ludzi do pilnowania porządku na ulicach. Wszystko dlatego, że są wakaty.

Straż miejska w Wodzisławiu szuka trzech nowych pracowników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tylko w ciągu ostatniego roku ze służby zrezygnowało aż 6 funkcjonariuszy. Miasto zwlekało z ogłoszeniem naboru, bo w związku z referendum przyszłość wodzisławskiej straży nie była pewna. Teraz, kiedy już wiadomo, że jednostka pozostanie, ruszyła procedura zatrudnienia. – Prezydent ogłosił nabór na trzy stanowiska aplikantów w wydziale straży miejskiej – informuje rzecznik urzędu miasta Barbara Chrobok i dodaje, że W najbliższym czasie prezydent Mieczysław Kieca nie zamierza decydować o zatrudnieniu trzech kolejnych osób. Mimo nieobsadzonych stanowisk.

Obecnie w wodzisławskiej straży zatrudnionych jest 11 funkcjonariuszy. Pracują 6 dni w tygodniu, są dwie zmiany. Na każdą z nich przypada jeden patrol interwencyjny. Nowi pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości ok. 1,8 tys. zł brutto. Zainteresowanie naborem było ogromne. Do tej pory informację o naborze pobrano ze strony urzędu miasta 1563 razy. Kandydaci mogli składać swoje oferty do 19 września.