środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Myśliwy o śmieciach

17.08.2013 22:22 | 2 komentarze | web

Interpelacja radnego Roberta Myśliwego na temat funkcjonowania nowego systemu odbioru odpadów w gminie Racibórz.

Myśliwy o śmieciach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szanowny Panie Prezydencie.

Mam dwie wiadomości – jedną dobrą, drugą złą. Dobra jest taka, że Raciborzanie przejęli się nowym prawem i na poważnie zaczęli segregować śmieci. Zła jest taka, że tzw. dzwony na odpady segregowane nie zapełniają się jak dotychczas w dwa tygodnie, lecz w dwa – trzy dni. Efekt widoczny na jeszcze ciepłych fotografiach. A przecież weekend dopiero przed nami.

Pewnie daleko nam do tonącego w śmieciach Neapolu i możemy pocieszać się, że inni w kraju radzą sobie jeszcze gorzej. Marna to jednak satysfakcja.

Zainspirowany piątkową interwencją mieszkańców ulicy Wojska Polskiego zrobiłem rundkę po mieście z aparatem fotograficznym w dłoni. Porozmawiałem z ludźmi. Najgorzej to wygląda po weekendzie i na mniejszych osiedlach. Śmietniki obok wielopiętrowych bloków najprawdopodobniej opróżniane są szybciej, choć to nie reguła. Tu służby porządkowe, pewnie z przezorności, działają sprawniej, niestety na plan dalszy przesuwając niższe i teoretycznie mniej zaludnione osiedla. Nie wszystkie gniazda odbioru odpadów są wyposażone w pojemniki na śmieci segregowane. Nie tylko zatem częstotliwość odbioru makulatury, plastiku i szkła, ale także ilość miejsc przeznaczonych do ich składowania budzą wątpliwości i powinny być, jak się wydaje, w sposób znaczący zwiększone. Proszę zatem o wykonanie analizy dotychczasowego systemu odbioru odpadów komunalnych w Raciborzu i przedstawienie na najbliższej sesji rady miasta wniosków wraz z konkretnymi propozycjami zmian.

Na wybranych fotografiach ulice: Lotnicza, Żorska, Katowicka, Matejki, Polna, Pomnikowa, Szczęśliwa i Mariańska.

Robert Myśliwy

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu