Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Kierowcy omijajcie Mszanę. Dziś zamykają drogę do Jastrzębia!

16.08.2013 12:39 | 2 komentarze | art

16 sierpnia nastąpi zamknięcie drogi DW 933 (ul Wodzisławska) na odcinku od skrzyżowania dróg DW 933 (ul. Wodzisławska) z DW 930 ( ul. Wolności) w Mszanie w kierunku Jastrzębia Zdroju. Droga będzie zamknięta ze względu na prace rozbiórkowe wiaduktu kolejowego na Bożej Górze, na granicy Mszany i Jastrzębia.

Kierowcy omijajcie Mszanę. Dziś zamykają drogę do Jastrzębia!
Jeszcze przed zamknięciem DW 933 na ulicy Wodzisławskiej tworzyły się korki w związku z objazdem zamkniętej DW 932 w Świerklanach i Marklowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś rano z inicjatywy wójta Mszany w tamtejszym urzędzie gminy zwołane zostało spotkanie w związku z planowanym zamknięciem odcinka drogi oraz nieplanowanym nałożeniem się objazdów.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Jastrzębia Zdroju – Z-ca Prezydenta Miasta Krzysztof Baradziej oraz Naczelnik  Wydziału Inwestycji – Maria Pilarska, przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich – Piotr Domagała, przedstawiciel kopalni – Jan Smoleń, przedstawiciele  Powiatowego Zarządu Dróg – Elżbieta Lisiecka i Grzegorz Mrozek, przedstawiciel wykonawcy, firmy TOLOS – Patryk Mikulski.

Wójt Mirosław Szymanek poprosił o rozważenie możliwości przesunięcia w czasie planowanej przez kopalnię inwestycji rozbiórkowej wiaduktu. Po to by uniknąć nakładania się objazdów. - Niestety zebrani po przeanalizowaniu wszystkich czynników uznali, że przesuniecie rozbiórki wiaduktu na późniejszy termin spowoduje większe utrudnienia. W miesiącu wrześniu planowane są remonty na drogach powiatowych natomiast w październiku włączenie Drogi Głównej Południowej do ul. Wodzisławskiej. Ponadto w miesiącu wrześniu rozpocznie się rok szkolny, co znacznie wzmoży ruch samochodowy i pieszy - informuje UG w Mszanie.

Przypomnijmy, że 9 sierpnia ZDW w Katowicach zamknął nagle, ze względu na sporą dewastację nawierzchni drogę wojewódzką nr 932 z Marklowic do Świerklan. Objazd wytyczono przez Połomię i Mszanę. Po tych samych drogach, którymi wytyczony jest objazd nieczynnego odcinka autostrady. Teraz jeszcze częściowo tymi samymi drogami (DW 930 przez Mszanę i Połomię, a następnie Gogołową do Jastrzębia) wytyczono objazd zamkniętej DW 933.

(art)

 

Szczegóły w najbliższym wydaniu "Nowin Wodzisłaskich".