środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Już można bawić się przy Nautice

09.08.2013 22:04 | 1 komentarz | art

Duży plac zabaw czeka na dzieci i młodzież. Został on zlokalizowany pomiędzy basenem Nautica i boiskiem orlik. I z pewnością zwiększy atrakcyjność rekreacyjną tego terenu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budowa placu zabaw rozpoczęła się w ubiegłym roku. To duża inwestycja, składająca się z kilkunastu miejsc do zabawy – zjeżdżalni, huśtawek i miejsc do wspinaczki, a także labiryntu wykonanego z drzewek thuji. Dzieci na pewno nie będą się tu nudzić. Jednym z elementów placu jest również skate park dla młodzieży. Plac zabaw został wyposażony w elementy małej architektury, takie jak ławeczki, a także w oświetlenie. Cały obiekt nadzorowany jest przez czujne oko kamer.

Budowa obiektu kosztowała nieco ponad milion złotych. Połowę tej kwoty gmina pozyskała z funduszy unijnych – z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Mimo że z obiektu w zasadzie można już korzystać (nieodpłatnie), to oficjalne jego otwarcie nastąpi na przełomie sierpnia i września. – Chcemy je połączyć z uroczystością nasadzenia 40 drzew, co związane jest z obchodami 40-lecia naszej gminy – mówi Piotr Oślizło, wójt Gorzyc.

Niewątpliwie duży plac zabaw, ze sporą liczbą atrakcji zwiększy popularność terenów rekreacyjnych przy basenie Nautica. Gmina konsekwentnie inwestuje w ich rozbudowę. I jak zapowiada wójt, plac zabaw nie jest ostatnim elementem jaki się w tym miejscu pojawił. – Mamy tu jeszcze około hektara terenu do wykorzystania. Myślimy nad tym, by wykorzystać go do budowy kortów tenisowych oraz krytej kręgielni wraz z punktem gastronomicznym. Przy czym zakładamy, że będą to obiekty, z których korzystanie będzie odpłatne, przynajmniej w takim stopniu żeby zarabiały one na swoje utrzymanie. Znajdą się one tak jak pozostałe obiekty pod administracją GOTSiR Nautica, przy czym punkt gastronomiczny zostanie wydzierżawiony – planuje Piotr Oślizło.

(art)